|
|
|
Vertinimo sistema biologijos pamokose
|
Pateikčių vertinimo taisyklės
|
Grafikų vertinimo matrica
|
2019-04-02 Penktokai susipažino su žmogaus organų sistemomis, jų reikšme ir organais. Gražūs darbai. O žirniai jau pražydo ir užmezgė vaisius :)
Dešimtokai mielių populiacijos augimo tyrimui puikiai panaudojo išmaniąsias technologijas.
2019-03-28 Netradicinė pamoka 5 klasėje Rambyno regioniniame parke tema "Susipažinkime, didžioji miegapelė". Parko ekologas Drąsutis Brazauskas papasakojo apie raudonojoje knygoje įrašytas didžiąsias miegapeles, kurios randamos Šereiklaukio miške, parodė filmuotą medžiagą, paklausėme miegapelių "kriuksėjimo", kai ginasi, sužinojome kad minta riešutais ir gilėmis, nors kartais pasigauna ir paukštelį, miega 8 mėnesius iki pusės metro įrisausę dirvožemyje, iškėlėme inkilus ir lauksime, kol jos apsigyvens. Birželio mėn tikrinsime inkilus, ar juose apsigyveno miegapelės, o gal pelės, kandys, zylės ar širšuolai. Be to miške radome grybų, kiškiakopūsčių, voverės apgraužtą kankorėžį ir kitų įdomių dalykų.
2019-03-26 Šiandien 3g klasės moksleivės Gustė ir Kotryna dalyvavo Vilniaus Žemynos gimnazijoje organizuotoje tarptautinėje konferencijoje "Aplinkos raida 2019". Mokinės pristatė savo projektinius darbus "Augalų įvairovės gimnazijos aplinkoje tyrimas ir panaudojimas ugdymuisi" (Kotryna Stankevičiūtė) bei "Dekoracijų ir veiklos erdvių ugdymosi sode kūrimas ir panaudojimas mokymuisi" (Gustė Kliunkaitė). Be pranešėjų iš įvairių Lietuvos mokyjklų dalyvavo pranešėjai iš Latvijos ir Japonijos, tad konferencijoje bendrauta anglų kalba. Plenarinį pranešimą pristatė Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras V.Sinkevičius, o mokytojams įdomų pranešimą apie ateities vizijas pristatė žinių ekonomikos forumo vadovas Arminas Varanauskas. Pertraukoje tarp pranešimų visi mokiniai turėjo praktinį užsiėmimą. Mūsų merginos atliko biologinius tyrimus, išskyrė špinatų pigmentus chlorofilus ir ksantofilus. Užsiėmimą vedė Vilniaus universiteto studentės. Išklausėme 25 kitų mokyklų mokinių pranešimus, pasisėmėme patirties.
2019-03-21 Dvyliktokai išanalizavo modifikacinio kintamumo statistinius dėsningumus.
2019-03-20 Septintokai baigė mokymąsi apie stuburinius, Agnė ir Austėja labai įdomiai pristatė pranešimus apie lūšis ir šikšnosparnius. Austėja net draugams padalino šikšnosparnius, ant kurių draugai turėjo parašyti faktus, ką sužinojo iš pranešimo. Metodiška.
Vienuoliktokai, acidin - pepsin padėjo suvirškinti baltymus. Bandymas pavyko.
Kiek buvo "oi" ir "ach" šeštokams tiriant neutralizacijos reakciją :)))
2019-03-06 Paukščiai - ypatingi gyvūnai. Štai septintokai tyrinėja paukščių plunksnas, Vilnius, Nemunas ir Donatas surinko jų kolekciją, nagrinėjome kiaušinio sandarą, didžiausius ir mažiausius kiaušinius, paukščių lizdus ir medžiagas, iš kurių jie stato savo būstą. Labai gabūs. Paukščiai :)
2019-03-04 Netradicinė biologijos ir informacinių technologijų pamoka 8 klasėje tema "Alkoholio ir tabako žala organizmui". Mokiniai darė pateiktis pasirinkta tema, analizavo narkotinių medžiagų poveikį organizmui, nurodė žalą, darė išvadas, skaidres įliustravo paveikslais, pademonstravo kompiuterinio raštingumo įgūdžius.
O šeštokai - tikri chemikai. Tyrinėja šarmus ir jų tirpalų pokyčius įvairiais indikatoriais.
2019-02-27 Vienuoliktokai nagrinėja žmogaus kraujotaką, tuo tikslu susipažino su širdies sandara, kraujotakos ratus širdyje pažymėjo raudonais ir mėlynais siūlais bei interaktyvių užrašų pagalba susistemino žinias apie kraujagysles.
2019-02-26 Penktokai mokosi apie fotosintezę, jau išmokome ir dainelę, sugalvojome pažiūrėti, kaip augalas dygsta, auga, panagrinėjome žirnio sėklą. Dabar lauksime daigelių. O štai Edvinas labai pastabus, rado žalčiuko džiuvėsį, kuriame aiškiai matosi geltonos dėmelės galvos priekyje ir visai gerai matosi stuburas. Dabar penktokai negalvos, kad gyvatės - bestuburiai gyvūnai.
Tautvydas klasės draugams pristatė pranešimą apie atogrąžų miškus. Labai įdomiai komentavo skaidres, papildydamas įdomiais faktais, pasakojimais.
2019-02-12 Šiandien - Čarlzo Darvino gimtadienis. Ta proga dešimtokai išbando naują mokymosi priemonę apie medžius, kuri atšilus orams bus lauko klasėje. Ją sukūrė vienuoliktokė Kotryna. Tautvydas turi pasiūlymų patobulinimui, reiks pasinaudoti.
Devintokai mokosi apie šalinimą, tad panaudodami nedidelę biolaboratoriją atlikome akvariumo vandens tyrimus: nitratų ir amonio jonų kiekį vandenyje, padiskutavome, iš kur vandenyje atsiranda šios medžiagos (jame gyvena karosai). Nitrato jonų radome 10 mg/litre, o amonio jonų - 0,2 mg/litre. Taikėme kalorimetrinį metodą.
2019-02-05 Štai dešimtokai šiandien mokėsi "Šnipų ir rašytojų" metodu. Savivaldus mokymasis, bendradarbiavimas, atsakomybė - tokias savybes ugdo šis metodas. Pamoka prabėgo labai greitai.
O vienuoliktokai nagrinėja transpiraciją. Pasidarėme nemažai bandymų:
1. Transpiracijos lape stebėjimas .
2. Transpiracijos stebėjimas lapuose, kai žiotelės visos ar dalinai užtepamos vazelinu.
3. Transpiracijos greičio tyrimas stebint svorio pokyčius.
Lauksime rezultatų. Kantrybės ir patikrinsime išsikeltas hipotezes.
1. Transpiracijos lape stebėjimas .
2. Transpiracijos stebėjimas lapuose, kai žiotelės visos ar dalinai užtepamos vazelinu.
3. Transpiracijos greičio tyrimas stebint svorio pokyčius.
Lauksime rezultatų. Kantrybės ir patikrinsime išsikeltas hipotezes.
2019-01-30 Oro sudėties tyrimai šeštokams sekėsi puikiai: ir formules išmokome nupiešti, sudėti modeliais, ir pavaizduoti, atlikti eksperimentą.
Aštuntokai nagrinėja kvėpavimo organus, matuoja plaučių tūrį, lygina su draugais ir svarsto, kodėl tūriai skiriasi.
Dešimtokai pagaliau suvokė, kaip gamtoje juda vanduo, anglies dioksidas, deguonis, kokie svarbiausi procesai jų apytakoje dalyvauja.
2019-01-25 Nuostabi diena. Ne tik todėl, kad už lango balta, graži žiema. Todėl, kad savo mokyklos nepamiršta mokiniai, kurie ją baigė prieš 15 metų (apytiksliai). Štai Donatas Kairys mokyklai šiandien padarė tokią dovaną, apie kurią tik pasvajoti galima: šitiek reikmenų praktikos darbams ir mikroskopavimui dar niekada neturėjome. Buvo taip malonu bendrauti, kad nepastebėjome, kaip prabėgo valanda. Mokiniai, mūsų pamokos bus dar įdomesnės. Ruoškitės :)
2019-01-21 Dešimtokai analizuoja mitybos grandines, medžiagų ir energijos srautus ekosistemose. Iš duotų organizmų paveikslų kortelių sudėjo mitybos grandines, sudarė piramidę.
O penktokai tiria vandens savybes, anomalijas.
2019-01-16 Kas jau kas, o dvyliktokai įrodė, kad geba savivaldžiai mokytis, rasti informaciją, atrinkti svarbiausią, padaryti įdomią, patrauklią pateiktį, naudotis informacinėmis technologijomis, drąsiai perteiktį ją draugams. Ačiū, kad rėmėtės pateikčių vertinimo taisyklėmis, buvote kūrybiški, atsakingi. Suteikėte man daug džiaugsmo demonstruodami savo gebėjimus.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-01-10 Penktokai mokosi apie evoliuciją ir bandė įsivaizduoti, kaip susidaro fosilijos. Jiems neblogai sekėsi. Žinoma, visus labiausiai domina dinozaurų era. Užduotis - iškirpti ir suklijuoti triceratopsą. Kol kirpome, kalbėjome apie įvairius dinozaurų ypatumus.
Aštuntokai šiandien turėjo kūno kultūros pamoką integruotą su biologija "Pulso priklausomybės nuo fizinio krūvio tyrimas". Susiskaičiavę pulsą ramybės būsenoje (kai kurie išmoko susirasti pulsą) ir atlikę apšilimą, atliko įvairaus sunkumo fizinius pratimus (nedidelėmis grupelėmis), skaičiavo pulsą po fizinio krūvio tol, kol šis susilygino su pradiniu. Analizavome, ką rodo pulso dažnis, kodėl jis padidėja fizinio krūvio metu. Namuose mokiniai pavaizduos pulso priklausomybės nuo fizinio krūvio grafiką ir padarys išvadas.
2019-01-08 Už lango puiki žiema. Penktokai naudojasi proga pasimokyti gamtoje, todėl iškeliavome į ugdymosi sodą ieškoti gyvūnų pėdsakų, stebėti kaip žiemoja medžiai, stebėti paukščius ir žiemojančius vabzdžius. Pradėjo snigti, tad pėdsakus stebėjome klasėje atlikdami užduotį: atpažink pėdsakus. Stebėjome skraidančius varninius paukščius. Vabzdžiai išsislapstę žiemoja sąstingyje savo viešbutyje, juos stebėsime pavasariop. Išmokome atpažinti medžių lapinius ir žiedinius pumpurus, pamatėme, kodėl jie nasušąla, kai mums taip šalta. Visi grįžome į klasę rausvais žandukais. O namuose mokiniai stebėjo žiemojančius paukščius lesyklėlėse, savo aplinkoje, juos aprašė, piešė.
Devintokai mokosi apie virškinimą interaktyvių užrašų pagalba, atlikdami bandymus "Krakmolo skaidymas seilių amilazės pagalba" ir dėliodami fermentinės reakcijos modelius.
Dešimtokai interaktyvių užrašų pagalba kūrybiškai mokėsi apie ekosistemos funkcines karalijas ir ekosistemos lygmenis. Štai. Gal norite ir jūs?
2018-12-19 Štai su vienuoliktokais ir įrodėme, jog fotosintezė vyksta tik šviesoje, o krakmolas susidaro lape tik ten, kur gauna šviesos. Ar jums pavyksta atlikti šį bandymą?
2018-12-13 Apie nuostabiausią procesą gamtoje - fotosintezę - vienuoliktokai mokosi patys, interaktyvūs užrašai padeda susisteminti žinias tarsi minčių žemėlapis. Su paslaptėlėmis. :)
2018-12-12 Dvylikto mėnesio dvyliktą dieną dvyliktokai atliko plaučių tūrio tyrimą štai tokiu pačių pasigamintu spirometru. Palyginome rezultatus tarpusavyje, išsiaiškinome skirtumų priežastis. Šaunuoliai, buvo įdomu, nors vanduo šaltas...
2018-12-06 Su vienuoliktokais nagrinėdami anaerobinį kvėpavimą atlikome štai tokį puikiai pavykusį bandymą: Kotryną į 3 kolbas įdėjo po šaukštelį sausų mielių, į vieną kolbą įpylė 80 ml šalto vandens, į kitas dvi - 40 laipsnių šilumos vandens. Į pirmą ir trečią kolbą įdėjo po šaukštelį cukraus. Užmovėme balionėlius ir laukėme pusvalandį. Štai kaip kito bandymo rezultatai. Ar jūs galėtumėt juos paaiškinti?
2018-11-28 Netradicinė pamoka vienuoliktokams AB "Vilkyškių pieninė" tema "Fermentų panaudojimas sūrių pramonėje". Mokiniai susipažino su fermentų poveikiu sūrių gamybai, skoniui, konsistencijai, pamatė, kaip fermentai veikia pieno baltymus, išbandė ir pagamino sūtrauką, sužinojo, kokių profesijų žmonėms reikalingos žinios apie fermentus. Už pamoką dėkojame technologei Deimantei Simitauskienei
2018-11-26 Šiandien su aštuntokais įrodėme, jog fotosintezės metu krakmolas susidaro tik šviesoje. Mums pavyko ir , kaip sakė Augustė, džiaugėmės rezultatu.
2018-11-22 Šiandien gimnazijoje netradicinė ugdymosi diena "Kūrybinės dirbtuvės". 7-12 klasių mokinių komandoms kartu su sveikatos priežiūros specialiste Terese, siekdamos atkreipti dėmesį į plintančias virusines ligas, vedėme konkursą "Virusai". Prizus mokiniams įsteigė Šilutės visuomenės sveikatos biuras. Mokiniai labai kūrybiškai pavaizdavo virusus, pristatė jų sandarą, atsakinėjo į klausimus, stebėjo filmus apie virusus. Gimnazistai teigė, jog tokie konkursai padeda pasikartoti žinias, praplečiamos turimos, įgyjama naujų žinių.
2018-11-20 Šiandien penktokai turėjo netradicinę pamoką Vilkyškių pieninės nuotekų valymo įrenginiuose. Stebėjome, kaip mišinys iš vandens, šiukšlių, smėlio, pieno atliekų atkeliauja į valymo įrenginius. Lapai išfiltruojami, smėlis nusodinamas. Tada stebėjome, kaip cheminio valymo dėka sugaudomi ir pašalinami riebalai. Beliko pašalinti baltymus, angliavandenius. Čia dirba bakterijos, kurios skaido organines medžiagas ir vanduo tampa visai išvalytas. Štai stiklainyje matėme koks bus švarus vanduo, o dugne matavome bakterijų sluoksnį. Kai bakterijų prisidaugina per daug, jos presuojamos ir išvežamos į laukus skaidyti - juk tai gerosios bakterijos. Kad bakterijos galėtų gyvuoti, joms reikia šilumos, todėl baseine bakterijoms palaikoma 22 laipsnių šiluma.
Penktokas Laurynas šiandien nustebino - kartu su šeimos nariais padarė mums naują demonstracinę kompostinę, mat senoji jau per 15 metų supuvo. Ačiū.
2018-11-19 Šviesos atspindėjimas - tokius reiškinius tyrė šiandien šeštokai. Net negalvojome, jog tokiu būdu galime išsklaidyti šviesą ir gauti vaivorykštę. Labai įdomu, pabandykite ir jūs.
2018-11-14 Pamokos lekia, vos spėji priemones keisti praktikos darbams ir bandymams. Štai šeštokai tiria šešėlius, septintokai - mikrogrybus, vienuoliktokai - plazmolizę ir deplazmolizę. Septintokai šauniai prisiminė pamokos svarbiausius dalykus karuselės metodu.
2018-11-13 Dešimtokai šiandien pabuvo paleontologais: susipažino su sąvokomis, tyrinėjo 4 fosilijas, mokėsi ABCD metodu - klasė dūzgė kaip avilys. Smagu klausytis. Įsivertinimai kalba už save.
2018-11-12 Šeštokai mokosi šviesos sklidimą įrodančiais paprastais bandymais. Čia vėl praverčia išmanieji telefonai.
Savivaldžiam aštuntokų mokymuisi apie virškinimą labai tinka interaktyvūs užrašai, kurie skatina išrinkti svarbiausias mintis, jas struktūruoti. Kai kurie moka mokytis ypač kūrybiškai.
2018-11-08 Vienuoliktokai tiria difuzijos greitį burokėliuose, patalpintuose į įvairius tirpalus: šaltame vandenyje, karštame vandenyje, spirite, acte, apskaičiavo, kokiu greičiu juda amoniako molekulės vamzdelyje.
O penktokai rūšiuoja atliekas ...
2018-11-07 Dvyliktokai pasitikrino žinias kortų apgavikių pagalba: ant geltonos spalvos lapelių turėjo parašyti išmoktas sąvokas, o ant rausvų lapelių - tų sąvokų apibūdinimus. Viena kortelė su apibūdinimu - apgavikė. Ten parašyta neteisinga informacija. Kortelėmis pasikeitė su kitomis grupėmis. Kaip smagu buvo išgirsti gražius ir tikslius sąvokų apibūdinimus, ištaisėme klaidas, dar smagiau, kai klaidos nebuvo atpažintos. Ech, juk mes lietuviai :)
O septintokai kiekvieną pamoką mikroskopuoja: tai stebi klumpeles, tai dumblius. Ruoškitės, kitą pamoką stebėsime mikrogrybus :)
2018-11-06 Penktokams - didžiulių tyrimų diena. Kaip išskirstyti smėlio, vandens ir druskos mišinį? Štai kaip mums buvo įdomu, visi mišiniai išskirstyti. Šaunuoliai penktokai.
2018-11-05 Atostogos baigėsi. Devintokai darė pranešimus apie nanotechnologijų panaudojimą. Vėliau grupėse pasidaliję vaidmenimis mokėsi apie GMO, teikė faktus apie GMO naudą ir žalą .
2018-10-05 Penktokėliai prieš atostogas mokosi apie grynas medžiagas ir mišinius. Štai susimaišėme vandens, indų ploviklio ir glicerino mišinį, išėjo neblogi muilo burbulai. Gabrielei sekėsi geriausiai juos išpūsti. O dar smagiau buvo žaisti žaidimą, kaip atomai jungiasi į molekules. Daug emocijų.
2018-10-23 Netradicinė pamoka AB "Vilkyškių pieninė" devintoje klasėje "Rūgimo procesas", kurios metu pieninės darbuotojos supažindino mokinius su pieno raugais, jų formomis, funkcijomis, pamatėme kaip galutinį rūgimo produktą - sūrius - varto ir pakuoja robotai, ragavome sūrius ir sūrelius. Supažindino su profesijomis, kurios reikalingos gaminant sūrius. Atsivertusi dienyną radau tokį padėkos laišką... štai dėl ko verta dirbti, dėl tų jaudinančių žodžių, kurie " veža", skatina dirbti dar kūrybiškiau. Ačiū ir jums, kad buvote žingeidūs, mandagūs, smalsūs.
Vienuoliktokai susipažįsta su baltymais, jų savybėmis, denatūracija, atpažinimo reakcijomis.
O penktokai toliau tiria medžiagų savybes. Šiandien mokėmės dirbti su mėgintuvėliais, skysčiais, mokėmės tirpinti medžiagas, o kartu tyrėme kurios iš jų tirpsta, o kurios - ne.
2018-10-22 Šeštokai mokosi apie trintį atlikdami bandymus. Ypač jie patinka Domantui.
Septintokai susipažino su virusų pasauliu. Patys prigamino virusų, mokydamiesi bendradarbiauti: dviese turėjo sukurti vieną virusą. Jiems puikiai sekėsi. Štai, virusų pasaulis pasipildė naujais gyventojais. :)
2018-10-18 Šiandien Vilniaus universiteto botanikos sode vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“ kartu su kolege Vida pristatėme stendinį pranešimą „Garvežiuku po Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos edukacines erdves“. Konferencija buvo įdomi ir prasminga, pabendravau su bendraminčiais, pasidalijome idėjomis kuriant aplinkas. Konferencijos pabaigoje vyko mokyklų edukacinių erdvių 2018 metų nugalėtojų apdovanojimai. Mūsų gimnazija buvo apdovanota kaip viena iš nugalėtojų. Ačiū Švietimo ministerijai, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriui, nacionalinei vertinimo komisijai už įvertinimą, pripažinimą, Vilniaus universiteto botanikos sodui už padovanotą magnoliją. Visa mokyklos bendruomenė dirbdami kartu pasiekėme puikų rezultatą.
2018-10-16 Penktokams - pirmoji laboratorinė pamoka, todėl tokie susikaupę, rimti, nes juk tiriame medžiagų savybes: spalvą, plastiškumą, kietumą, tirpumą ir degumą. Mokėmės dirbti saugiai. Visi paprastus bandymus atliko puikiai. Kitą pamoką laukia sudėtingesni eksperimentai. Ruoškitės, penktokai :)
Devintokai tiria osmoso reiškinį bulvių šiaudelių ląstelėse. O koks nustebimas buvo, jog paprastame vandenyje bulvių šiaudeliai pailgėjo, o druskos tirpale sutrumpėjo... Prisimenate, kodėl taip įvyko?
Septintokų mikrokosmai. Atrodo labai gražiai. Pažiūrėsime, ar ilgai išgyvens ir paanalizuosime kodėl...
2018-10-15 Integruota biologijos ir informacinių technologijų pamoka 8 klasėje "Sveika mityba". Mokiniai, remdamiesi vadovėlio informacija, turėjo sukurti 4-5 skaidrių pateiktį ir duoti mokyklos bendruomenei sveikos mitybos rekomendacijų. Buvo ir įdomių bei kūrybiškų darbų. Šaunuoliai, visi darbus atliko iki galo ir laiku.
2018-10-10 Dvyliktokai mokosi šešiakampio metodu - labai tiko kalbant apie endokrinines liaukas.
Vienuoliktokai įsivertino žinias apie vandenį. Kai kurie išmoko net su kaupu :) taip, toks reiškinys galimas dėl vandenilinio ryšio. O šiandien tiria krakmolo buvimą vaisiuose ir daržovėse jodo reakcijos būdu.
2018-10-09 Vanduo - pats nuostabiausias mineralas, taip sakė rašytojas Antuanas de sent Egziuperi. Vienuoliktokai turėjo atkoduoti šią frazę naudodami periodinę lentelę, taip pat tyrė vandenilinio ryšio stiprumą. Bandymai paparasti, žinios ir gebėjimai - nepaprasti.
2018-10-04 Vienuoliktokai mokosi apie audinius, stebime lapo dengiamojo audinio su žiotelėmis mikropreparatus, pasigamintus naudojant nagų laką. Nuostabus metodas.
2018-10-03 Netradicinė pamoka 6 klasėje tema "Miškas", vykome į Rambyno regioniniame parke esančią ąžuolų alėją ir į šalia esantį mišką. Alėją sudaro 37 ąžuolai, kai kurie tokio storumo, jog prireikė 3-4 šeštokų, kad apkabintų. Pasisėmę energijos iš ąžuolų, ėmėme ieškoti stuburinių ir bestuburių ir jų pėdsakų, grybų, žolinių augalų, pakartojome medžių pavadinimus, miško ardus. Kaip tyčia alėjoje ganėsi stirnelė, o oras pasitaikė puikus - lietus nustojo lyti vos tik prasidėjus pamokai, o pabaigoje ir saulutė nušvito. Ką gi, šeštokai, ruoškitės kontroliniam darbui.
2018-10-02 Rudenėja, dienos vis šaltyn, bet su penktokais šiandien dar ištaikėme progą pasimokyti apie augalų grupes. O kaip smalsiai penktokai ieškojo žibuoklių lapų, samanų ir viržių... Rasti nelabai sunku, kai yra augalų pavadinimai. Bet čia ne viskas. Reikia pasakyti ir augalų grupių požymius.
Man atrodė, kad sudėti į vokelius sąsiuviniuose prokariotinių ir eukariotinių ląstelių organeles mokiniams bus lengva užduotis, bet taip nebuvo. Raudonuose lapeliuose buvo organelės, būdingos abiejų tipų ląstelėms, geltonuose - tik eukariotinėms, o baltuose lapeliuose reikėjo nurodyti tik augalo ląstelei būdingas organeles. Gal jums lengviau?
2018-09-27 Interaktyvūs užrašai nagrinėjant ląstelių sandarą - puikus būdas sisteminti informaciją, savarankiškai mokytis.
2018-09-25 Devintokai, nagrinėdami organizmų sandaros lygmenis, ląstelių specializacijas ir funkcijas, mokėsi savarankiškai rasti informaciją, ją suvokti, aptarti ir vertinti savo mokymąsi. Ne taip jau lengva buvo kai kuriems. Teks dar padirbėti.
2018-09-24 Vėl kimbam į darbus. Štai aštuntokai susipažįsta su medžiagomis, būtinomis organizmams, tiria krakmolo buvimą maisto produktuose. O jūs prisimenate kas yra krakmolo atpažinimo reagentas? Jei ne, klauskite aštuntokų.
O štai dvyliktokai mokosi analizuoti genealoginius medžius. Beveik visi tai geba puikiai. Džiugu.
2018-09-23 Šią savaitę pati buvau mokinė, nes dalyvavau tarptautiniuose mokymuose apie edukacines erdves, kuriuos organizavo Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Mokymai buvo be galo įdomūs ir naudingi. Aplankėme Brno botanikos sodą, Bavarijos nacionalinį parką, akmenų sodą, įkurtą vietoje rusvųjų anglių kasyklos, pamatėme ugnikalnio kraterio vietoje dar vis alsuojančias ertmes - mofetes, kuriose vanduo tarsi verda, nes veržiasi specifinio kvapo dujos, o žemė atrodo tarsi Mėnulio paviršius. Matėme augančią sieną, kuri susidaro mažam šaltinėliui tekant siaura vagele nuo šlaito. Vanduo druskingas, kalkingas, todėl ant drėgnos sienos augančios samanos pasidengia kalkių slioksniu, ant jų vėl auga samanos ir taip užaugo akmeninė sieną. Karlovy Varuose gėrėme vandens iš požeminių versmių, kurių mineralizacija gana didelė, o temperatūra siekia nuo 20 iki 75 laipsnių karščio. Aplankėme ir Pamotės urvą, kuriame stebėjome stalaktitus ir stalagmitus. Visur matėme pavyzdžių, kaip galima gamtos objektus pritaikyti ugdymui. Galiausiai aplankėme Gregoro Johano Mendelio muziejų, kuriame radau puikias edukacijas aiškinant paveldėjimo dėsningumus. Nustebino, kokiu kaligrafišku raštu buvo užrašyti Mendelio dėsniai, kuriuos jis suformulavo tyrinėdamas žirnius Čekijoje, Brno mieste, Augustinų vienuolyno kiemelyje. Muziejuje galima pamatyti ir keletą asmeninių Mendelio daiktų, tarp jų - akiniai. Ką gi, belieka pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus.
2018-09-13 Vienuoliktokai dirbo išsijuosę prie "Misijos eksperimentas", dėliojo dėliones , grupuodami mokslininkus ir jų nuopelnus, pasidarė interaktyvius užrašus apie ląstelės teorijos kūrėjus ir jų indėlį tyrinėjant ląsteles. Kitą pamoką būsime citologais. :)
2018-09-10 Septintokai prisimena mokslinio tyrimo žingsnelius ir atlieka eksperimentus: ledas greičiau tirpsta su druska ar be jos? O ką manote jūs? Kelkite hipotezes ir jas patikrinkite.
2018-09-05 Šeštokai, gerai, kai ugdymosi sodelyje turime tiek puikių ir įdomių medžių, galime juos ne tik pažinti, bet ir stebėti galus, kuriuose vystosi vabzdžiai, paukščio lizdelį, iš klevo sėklų pasidaryti "buratino" nosį, pamatyti, jog tulpmedžio net lapai panašūs į tulpes. Nepamirškite padaryti medžių lapų herbariumo. :)
2018-09-04 Pirmosios pamokos... Jos kasmet skirtingos, kažką tenka sugalvoti iš naujo, nes mokiniai irgi vis kiti... Štai devintokai prisimindami vasarą, repuoja dainą, kitiems - susikaupimui ir mąstymui - užduotis padaryti štai tokią figūrą, pabandykite ir jūs. :) O kaip smagu, kai septintokės parodo, kaip laukė pamokų ir ruošė užrašų knygutę :)
2018-09-01 Rudeniniai žiedai, voratinkliai jau skelbia, kad atėjo ruduo. Sveiki mokiniai, jų tėveliai, štai vėl prasideda nauja kelionė į mokslo ir žinių šalį. Biologijos kabinetas jau pasiruošęs ir laukia jūsų. Susitiksime greit :)
2018/2019 mokslo metai
2018-06-15 Mieli mokiniai, vasarą reikia ilsėtis. Bet tai nereiškia - tinginiauti. Ilsėtis aktyviai, kitaip, nei per mokslo metus. Todėl šiai vasarai siūlau:
1. Perskaityti bent vieną gerą mėgstamą knygą. 2. Pažiūrėti bent 2 filmus apie gamtą. 3. Aplankyti bent 3 dar nelankytas Lietuvos įdomias vietas ir pasidaryti nuotraukų. 4. Pažinti bent 4 nežinomus augalus. 5. Paglostyti bent 5 mielus gyvūnus. Gal užteks. Aptarsime viską per pirmąją pamoką rugsėjo mėn. Viską įgyvendinusiems - kaupiamieji balai garantuoti. Gero poilsio. |
2018-06-13 Šiandien - tyrėjų diena. Su septintokais tyrėme pievų augalų populiacijų bioįvairovę: aptarėme metodiką, pasidalinome į grupes, išsirinkome rašytojus ir patraukėme į netoliese esančias pievas. Ištyrėme 4 skirtingas pieveles, suskaičiavome jų bioįvairovę 1 kvadratiniame metre, palyginome, padarėme išvadas. Pasikartojome augalų pavadinimus, tyrimo metodiką, vidurkių skaičiavimo metodiką. Puiku. Geros jums vasaros.
2018-06-07 Lauke - puikus oras mokytis. Vienuoliktokai kartoja ir įtvirtina augalų sistematikos ypatumus mokyklos augalų istorijos sodelyje. Kaip gerai, kad vienoje vietoje turime samanas, sporinius induočius, plikasėklius ir žiedinius augalus. Visi požymiai - kaip ant delno.
Septintokai iškeliavo į žygį į Vilkyškių piliakalnį bei Ąžuolų alėją įtvirtinti organizmų sistematikos, pažinti augalus ir bestuburius. Nukeliavome apie 5 kilometrus. Radome visų 4 skyrių augalų, gyvūnų šiek tiek mažiau. Labai sausa.
2018-06-05 Lauke šilta, sausa. Sausra atsibodo, bet naudodamiesi gerais tyrimams orais su vienuoliktokais atlikome praktikos darbą "Modifikuoto kintamumo statistiniai dėsningumai: variacinės eilės sudarymas ir kreivės braižymas". Pasirinkome mokyklos ugdymosi sode augantį ąžuoliuką, išmatavome vienos šakos visų lapų dydžius (virš 200) ir apdoroję duomenis mokiniai nubraižė variacinę kreivę. Aptarėme, dėl kokių sąlygų ąžuolo lapai nėra vienodi, kodėl daugiausia buvo vidutinio dydžio (9 cm.) lapų. Ypatingai palankus laikas tokiam tyrimui.
2018-06-01 Ir penktokai išbandė ugdymosi sodelius: susipažinome su vaistiniais augalais, jų savybėmis, išbandėme muzikinę stotelę bei basakojų takelį. Šis ypatingai patiko penktokams, ėjo net po keletą kartų basi. Tai veikia :)
2018-05-25 Septintokai išbando žaliąsias ugdymosi erdves mokyklos kieme. Šiandien - basakojų takelio išbandymas ir biologijos kurso apie augalų skyrius (samanos, sporiniai induočiai, plikasėkliai, gaubtasėkliai) kartojimas augalų istorijos sodelyje. Čia turime visas augalų grupes vienoje vietoje. Net seniausiai Žemėje gyvenantį ginkmedį bei seniausius žiedinius augalus tulpmedį ir magnoliją.
2018-05-24 Šiandien dar vieną gimnazistų laidą - jau 54-ą šioje mokykloje - išleidome į gyvenimą. Tiesa, kol kas tik paskutinis skambutis. Šeštadienį laikome biologijos egzaminą. Dvyliktokai mokyklos ugdymosi erdvei išeidami padovanojo rojaus obelėlę. "Kad būtų prie ko susitikti po 5 metų" - sakė jie. Gražūs kaip medžiai užaugote. O man paliko vardinį puodelį. Ačiū :)
Penktokai jau baigė mokymosi programą, ruošiamės apibendrinamąjam testui. Klaudijus jau pavargo, svajoja apie keliones laivu, gal aplink pasaulį... O tavo laivelį pamėgo sraigės, net dvi nori įsiropšti vidun ir leistis su tavimi į ilgą pažinimo kelionę...
2018-05-23 Šis pavasaris labai dėkingas gražiais orais, todėl skubame mokytis gamtoje. Tradiciškai netradicinė pamoka Viešvilės rezervate ir mano nuostabioji draugė biologė Asta, kuri supažindino su rezervato teritorija, saugomais objektais, parodė žemapelkę ir aukštapelkę, jos skirtumus. Pamatėme unikalią pelkės ekosistemą, jos augalus ir gyvūnus: saulašarę, gailius, švylius, tekšę, spanguoles, kelių rūšių kiminus, gyvavedį driežą. Mokiniai, laukiu atliktų užduočių vertinimui.
2018-05-16 Projektinių darbų pristatymų diena. Kokie mūsų vaikai gabūs, negaliu atsistebėti. Mano merginos puikiai pristatė savo tyrimus ir kūrinius. Na, merginos, ir lepinate mane. Ačiū. O jūs sėkmingai auginkite šilropes.
2018-05-15 Koks keistas likimas. 2006 metais kovo mėn. į mokyklą atvyko mokslinį tyrimą vykdanti Kate Moss iš Kanados. Pabendravome vos kelias dienas. Šiltas, mielas žmogus. Draugystė tęsiasi iki šiol. Nuostabu šiais elektronikos laikais gauti paprastą laišką, kuriame draugė ne tik randa būdą išsakyti savo mintis LIETUVIŲ KALBA, bet ir įdeda į vokelį pavasario gėlyčių. O jos visai panašios kaip pas mus: scylės, rūteniai, našlaitės, švitriešis...... Atkeliavo tokį kelią, perduoti tą draugystės jausmą, šilumą, prisiminimus.... Esu labai sujaudinta....Nerealu... kažkokie stebuklai ....
2018-05-11 Lauke nuostabus oras - kaip vasarą, todėl skubame su mokiniais į pamokas gamtoje. Septintokai ir dešimtokai mokėsi apie vandens taršą ir jo nustatymą, taigi pamoką vedžiau prie tvenkinio, kur tyrėme vandens kokybės būklę pagal biologinius indikatorius. Tvenkinyje ramiai plaukiojo gulbių porelė ir visai nekreipė dėmesio į vaikus. Ištyrus paaiškėjo, jog vandens būklė labai gera, vanduo aukščiausios kokybės klasės, nes radome daug lašalų lervų.
Agnė ir Samanta atliko paskutinę projektinio darbo dalį - pravedė pamoką šeštokams apie vaistažoles su įdomiomis užduotimis, pažintimi, pauostymais ir paragavimais. O ragana tikrai panaši į gerbiamą mokslų daktarę Eugeniją Šimkūnaitę. Raganos sodelis pamažu pilnėja. Galėtų palyti..... Gudobelė ruošiasi žydėti.
2018-05-09 Netradicinė pamoka 7 klasėje "Gyvybė gėluose vandenyse". Nukeliavę prie artimiausio tvenkinio mokiniai stebėjo ir užrašė matomus tvenkinio gamintojus, vartotojus ir skaidytojus. Aptarėme, kokia aplinkinių gyventojų įtaka galėtų būti vandens kokybei.
Penktokai vyko į netradicinę pamoką apie arklius į "Nemuno" žirgyną, kuriame susipažino su Trakėnų ir Lietuvos sunkiųjų arklių biologija, elgsena, treniravimu. Ypač visiems smagu buvo paglostyti arkliuką ar pamaitinti jį žole. Nepamirštami įspūdžiai.
Lauke - nuostabus oras, todėl mokytis žiedo sandarą puikiai galima lauko klasėje.
2018-05-02 Šiandien Šiaulių universiteto botanikos sode vyko mokslinė - praktinė konferencija "Jaunojo tyrėjo veikla 2018". Konferenciją organizavo Salduvės progimnazija. Buvo pristatyti 6 mokytojų ir vadovų bei 10 mokinių tiriamųjų darbų. Agnė su Emilija taip pat pristatė savo projektinius darbus. Po pristatymų botanikos sode vyko praktiniai užsiėmimai: vieni susipažino su bičių priežiūra, kiti skaičiavo augalų rūšių įvairovę tam tikrame ploto vienete, kiti susipažino su vaistiniais augalais ir jų ypatybėmis. Žavėjomės botanikos sodo augalais. Parvežėme lauktuvių ir mokyklos alpinariumui.
2018-04-25 Nagrinėdami pamokose temas apie rūgščių lietų susidarymą, tiriame lietaus, tvenkinio, akvariumo ir "paslaptingo " vandens pH . Nustatėme, jog tiek geriamo, tiek tvenkinio ar akvariumo vanduo yra neutralios terpės, o "paslaptingasis" vanduo - rūgštus. Ištyrėme, kas atsitinka moliuskų kriauklėms, kai jos patenka į rūgštų vandenį - tiesiog ištirpsta jų kriauklelės.
2018-04-20 Šiandien buvo kitokia darbo diena: su projektinių darbų autorėmis - Emilija ir Agne - vykome į nacionalinę konferenciją "Gamta ir mes", kuri vyko Kėdainių Ryto progimnazijoje. Plenarinio posėdžio metu išklausėme labai įdomų geografo ir keliautojo Ryto Šalnos pranešimą apie Naująją Zelandiją. Vėliau darbas vyko sekcijose: mokytojai dirbo savo grupėje, mokiniai - savo grupėse. Agnė pristatė projektinį darbą "Ugdymosi erdvės "Raganos sodelis" sukūrimas ir panaudojimas", o Emilija "Augalų žiotelių ir jų funkcijų tyrimai". Tuo pačiu po konferencijos pasigrožėjome Kėdainių senamiesčiu, aplankėme Ringovės piliakalnį bei Palemono kalną Seredžiuje. Merginos šaunuolės, puikiai padirbėjote. Galite ilsėtis, kol aš ateisiu :))))
2018-04-11 Na ką, DNR pamatėme, laikas sintetinti baltymą. Štai taip pasiskirstę vaidmenimis - kas iRNR, kas ribosoma, kas tRNR - visi plušo ir susintetino štai tokį baltymą. Man atrodo gražus... kaip jums?
2018-03-27 Ką gi, dar viena vienuoliktokų laida pamatė braškių ir špinatų DNR plika akimi. Dėkoju Mariui už nuotraukas. Agnei ir Samantai - už pavasrišką šilumą ir džiugesį klasėje :) Visiems - už puikų darbą.
2018-03-26 Šiandien pamoką 9 klasėje "Klausos ir pusiausvyros organai" stebėjo 5 kolegos. Devintokai, o ko jūs taip išsigandote?
2018-03-22 Penktokėliai, kaip šiandien susidomėję ir nustebę dirbote pamokoje, kai tyrėme , kaip kinta krūtinės ląstos tūris kvėpuojant ir pulso dažnis pasportavus. Puiku.
Vienuoliktokai, šiandien taip susikaupę rašėte kontrolinį darbą, kad įkvėpėte mane parašyti eiles. Dalinuosi:
Tyliai cypsi nenuorama suolas, Koks prasmingas rašiklio skrebenimas
šnara lapai kaskart verčiami. Kiek minčių išsakytų lape...
Atsidūsta kas sunkiai, kas oriai. O juk visko prireiks dar gyvenime,
Klasės muzika - įprasta ir rami. Ką išmoksit - tas liks jumyse.
Tyliai cypsi nenuorama suolas, Koks prasmingas rašiklio skrebenimas
šnara lapai kaskart verčiami. Kiek minčių išsakytų lape...
Atsidūsta kas sunkiai, kas oriai. O juk visko prireiks dar gyvenime,
Klasės muzika - įprasta ir rami. Ką išmoksit - tas liks jumyse.
2018-03-20 Ugdymosi diena, skirta pasaulinei Žemės dienai paminėti. Su grupele mokinių tyrėme oro užterštumą sieros ir azoto oksidais pagal kerpes. Ištyrėme miestelyje 20 medžių. Kompasu nustatėme, jog kerpės dažniausiai augo šiaurės vakarų kryptimi. Radome 30 procentų žievinių kerpių (lekanoros), 49 procentus lapinių kerpių (plynkežių ir geltonkerpių) bei 21 procentą briedragių, ramalinų. padarėme išvadą, jog oras tikrai nelabai užterštas, nes nemažai radome ramalinų ir briedragių, daug lapinių kerpių. Daugiausia iš tirtų medžių buvo liepos. Padarėme matematinius rezultatų apibendrinimus. Juos atlikti padėjo matematikos mokytoja Dovilė. Nors buvo šaltoka, pamatėme ir pirmųjų pavasario pranašų: žydinčių snieguolių, pabudusį ežiuką.
2018-03-16 Dešimtokams irgi patiko mokymosi metodas "Šnipai ir rašytojai". Už šį metodą dėkoju mokytojoms iš Klaipėdos.
2018-03-15 Penktokai, kaip puikiai išmokote temą apie organų sistemas ir jų funkcijas atlikę savo darbelius. Jūs mokate susikaupti ir įveikti užduotis. Taip ir toliau.
2018-03-14 Šiandien vėl vedžiau atvirą kolegoms pamoką 7 klasėje "Paukščiai". Septintokai tyrė paukščių prisitaikymus skraidyti, atliko bandymus su plunksnomis, stebėjo kiaušinio sandarą. 7 mokytojai stebėjo mūsų darbą.
2018-03-13 Šiandien pamoką 11 klasėje apie maisto virškinimą burnoje stebėjo 8 kolegos. Atlikome bandymą apie tai, kaip krakmolą skaido seilių fermentas amilazė. Teoriją mokiniai mokėsi porų vaidmenimis" Šnipai ir rašytojai". Mielieji, puikiai padirbėjot. Ačiū jums.
2018-03-02 Pavasario pirmos dienos, nors už lango - gili žiema. Todėl septintokai ramiai mokosi apie žuvų suskirstymą ir prisitaikymus gyventi vandenyje.
2018-03-01 Kaip šiandien smagiai dirbo penktokai. Vien vyrai. Bet padarėme daug, linksmai pasikalbėdami apie medžiagas, reikalingas žmogaus organizmui, aptardami įdomius bandymus.
Vienuoliktokai konstruoja kraujotakos ratus, lygina kraujagyslių sandarą ir funkcijas...
2018-02-28 Paskutinė žiemos diena. O pamokose - pavasaris. Septintokai konstruoja minčių žemėlapius, vienuoliktokai tyrinėja širdies sandarą ir darbą.
2018-02-27 Integruota biologijos-geografijos pamoka 10 klasėje "Gyvenimas dykumoje". Pažiūrėjome trumpą filmuką apie Saharos dykumą.Su geografijos mokytoja Vidute Stankuviene aptarė sąlygas dykumoje, dykumėjimo priežastis. Vėliau komandoje pasiskirstę pareigomis (kalbėtojas, grupės vadovas, klausinėtojas ir laiko skaičiuotojas) mokiniai analizavo ir aptarė ant stalo padėtų dykumos augalų prisitaikymus taupyti vandenį. Įsidėmėjo kaip reikia auginti kaktusus, kad jie nesupūtų.
2018-02-26 Baigėsi mokinių atostogos, penktokėliai neišsigando šalčio ir sugužėjo į klasę. Pakartojome fotosintezę ir šaknų reikšmę šiam procesui. Linksmai padirbėjome.
2018-02-15 Šiandien švenčiame Lietuvos nepriklausomybės 100 metų jubiliejų. Vyko kitokios pamokos. 5-7 klasių mokiniams vedžiau pamoką "Geltona, žalia, raudona", kur atlikdami įvairius bandymus mokiniai gavo ir trispalvį lietaus debesį, ir trispalvį fontaną, ir lavos lempas. 8-12 klasių mokiniams pamokoje "Aš Lietuvą renku iš gabalėlių" nusprendėme, jog Lietuvai galime padovanoti savo žinias, įgūdžius ir taip kurtį Lietuvą kartu. Atlikome akvariumo vandens ir sniego tyrimus: užterštumą, pH, nitratų, amonio jonų, fosfatų kiekius. Mokinių palinkėjimai Lietuvai buvo labai gražūs. Gražiausias - penktoko Klaudijaus: "Linkiu, kad Lietuva būtų garsi pasaulyje"
2018-02-13 Interaktyvūs užrašai ne tik patinka mokiniams, bet jie ir patys kuria tokius užrašus. "Kūrybiškumas yra įgimta savybė galvoti kitaip nei dauguma, matyti kitaip. Bet svarbiausia, tai gebėjimas sukurti kažką, kas atitinka ypatingą užduotį. Pagal šį apibrėžimą, kūrybiškumas yra tik įrankis perteikti įgūdžiams. Ypač įdomūs ir informatyvūs devintokų Aivelijaus, Tautvydo, Livetos, Simonos kūriniai.
2018-02-08 Nagrinėjami medžiagų ciklai gamtoje. Taip gal įdomiau, kai reikia pačiam sudėlioti ne tik patį ciklą, bet ir įvardyti procesus, nuo kurių priklauso ciklas. Šį kartą mokiniai susitvarkė visai neblogai. O klysti nebijome, nes klaidas mes pripažįstame, gerbiame, jas taisome.
Vienuoliktokai pluša nagrinėdami medžiagų apytaką augaluose. Štai Emilija moko klasės draugus, kaip padaryti augalo lapo žiotelių atspaudą. O kokie puikūs šakniaplaukiai išaugo iš pamerkto zebrinos stiebo - apie 3 mm ilgio, puikiai matomi ne tik plika akimi, bet ir nuotraukoje. Nepamirškite lapų sudėties, gyslotumo ir prisisegimo būdų. Ką išmokote - pasitikrinsite kontrolinio darbo metu. Sėkmės.
2018-02-01 Mokiniai po gripo epidemijos pamažu grįžta į klases, prasideda įdomesnės dienos. Štai penktokai nagrinėja vandens apytakos ratą, o vienuoliktokai tiria medžiagų pernašą augalų šaknimis, stiebais. Štai dygdamos pipirnių sėklos jau leidžia baltas šakneles, o bandymu su tradeskante pademonstravau šakninį slėgį. Per parą išspaudė apie 1 ml vandens. Neblogai. Svarbu - bandymas pavyko. Mokiniai grožėjosi augalų stiebų indų plaušų kūlelių mikropreparatais, juos fotografavo ir man keletą nuotraukų atsiuntė. Ačiū Emai.
2018-01-31 Mokinių užrašuose vis dažniau įsikuria interaktyvūs objektai. :)
2018-01-30 Devintokai mokosi apie šalinimo organus ir jų funkcijas. Panaudojome tyrimų lagaminėlio medžiagas ir ištyrėme akvariumo vandens nitratų ir amonio jonų buvimą ir kiekį naudodami spalvų skalę. Paprasta ir įdomu.
2018-01-25 Netradicinė pamoka 12 kl. "Ekologinė niša". Pamoka vyko mokyklos bibliotekoje, pasidarę interaktyvius užrašus apie ekologinę nišą, pasinaudodami internetu mokiniai turėjo sukurti pasirinkto gyvūno ekologinės nišos aprašymus.
|
|
|
|
|
2018-01-17 Interaktyvūs užrašai tema "Kvėpavimo sistemos organai"
2018-01-15 Penktokų interaktyvūs užrašai "Vandens būsenos". Dirba visi. Trumpai, aiškiai.
2017-12-27 Štai baigiasi dar vieneri metai. Pagal rytų tradicijas kiekvieni metai yra priskiriami tam tikram gyvūnui ar totemui, kuris valdo metų energetiką. 2018 metai patenka į Geltonojo žemės Šuns globą. Geltonasis žemės Šuo yra apdovanotas ištikimybe ir atsidavimu, draugišku nusiteikimu, atsakingumu. Jam ypač svarbios šeimos vertybės. Šuo labai atsidavęs ir ištikimas gyvūnas, gebantis saugoti artimuosius ir jais rūpintis. Jis labai darbštus ir kryptingas, savo tikslo siekia mažais žingsneliais ir iki galo. Linkiu visiems savo mokiniams (ir sau) siekti šių savybių. Gerų visiems ateinančių metų.
2017-12-15 Interaktyvūs užrašai mokiniams vis labiau patinka. Išbandom, tobulinam...Tobulinu ir savo darbo įrankius:)
2017-12-13 Vienuoliktokai irgi daro interaktyvius užrašus tema "Fotosintezė". Sako, kad padeda išmokti. O svarbiausia - visi mokosi ne tik klausydami, bet ir veikdami, galvodami, kam tai daro.
Dvyliktokai, džiaugouosi jūsų darbais :)
|
|
|
|
|
2017-12-08 Dešimtokų interaktyvūs užrašai :). Kaip smagu ir informatyvu. Kūrybiška. Užduotis apie biologinę įvairovę buvo sunki: ir tikrai nelengva atspėti, kiek kurios grupės organizmų rūšių žinoma. Dabar jau žinosime. :)
Šeštokai išbandė darbą su mikroskopu. Austėja pasidalino nufotografuotu matytu vaizdu. Spėkit, kas čia? ...Neatspėjot, tai paprasčiausia popieriaus skiautelė. Matome, jog popierius sudarytas iš mažyčių medžio plaušelių.
2017-12-07 Dienos bėga kaip vanduo. Dvyliktokai pradėjo konstruoti organizmo imunitetą, o vienuoliktokai skaičiuoja burbuliukus, mat tiria fotosintezės greičio priklausomybę nuo šviesos intensyvumo. Dėkoju Mariui už bandymo įgyvendinimo inovaciją :) Oi laukėm laukėm, burbuliukų laukėm... Ir sulaukėm. Kantrybės reikalaujantis bandymas. Bet pavyko. Lauksiu grafinio duomenų pavaizdavimo.
2017-12-05 Šeštokai pradėjo nagrinėti mikro ir makro dydžius. Turėjo sunkumų surikiuoti nuo mikro iki makro organizmus :)))
2017-11-30 Paskutinė lapkričio diena. O su vienuoliktokais smagiai nagrinėjame anaerobinį kvėpavimą. Mielieji, štai mūsų bandymo rezultatai, pasiruoškite juos aptarti kitą pamoką. Gero savaitgalio :)
Devintokai prisiminė virškinimo organus, jų funkcijas ir šiaip taip sujungė organus į vieną darnią virškinimo sistemą.
2017-11-28 Vienuoliktokai šiandien turėjo netradicinę pamoką AB "Vilkyškių pieninėje" tema "Fermentų panaudojimas sūrių pramonėje". Dėkoju pieninės technologei Deimantei ir personalo vadybininkei Ingai bei kitoms merginoms už puikų įmonės profesijų ir veiklos pristatymą, fermentų veiklos pademonstravimą. Dėkoju mokiniams už nuoširdų įsivertinimą ir spindinčias akis. Taip pat dėkoju auditorei už gerą įvertinimą, šiltus žodžius.
Devintokai, visai nebaisus buvo seilių fermento amilazės tyrimas. Ir gavote puikius rezultatus. Už šį metodą dėkoju savo kolegei iš Šalčininkų rajono Aleksandrai Sinkevič. Pavyko puikiai. :)
2017-11-24 Septintokai tiria kerpes. Tokie įdomūs organizmai. Ar prisimenate,kiek kerpė užauga per 30 metų? Kodėl ji taip lėtai auga? O penktokai tiria kokios medžiagos geriausiai išlaiko šilumą.
2017-11-22 Dvyliktokai, kaip mes temoje "Sportas ir sveikata" nepasimokysime mankštos pratimų? Nepamirškite vis pakartoti :)
2017-11-21 Vienuoliktokai tyrė kaip fermentinių reakcijų greitis priklauso nuo temperatūros ir pH. Tyrėme bulvių katalazės fermento priklausomybę nuo temperatūros ir pH: pastebėjome, jog rūgščioje terpėje fermentas visai neveikė, o karštame ir šaltame vandenyje veikė lėčiau nei 30 laipsnių temperatūroje. Pepsino fermento priklausomybę nuo temperatūros ir pH tyrėme su kiaušinio baltymu. Fermento pakaitalą naudojome vaistą "Mezym". Nelabai gerai pavyksta, bet...... rezultatai yra. Iš nepavykusių bandymų irgi galima pasimokyti. Tiesa, vienuoliktokai?
O šeštokai nagrinėja garso sklidimą: kai mokėmės ABCD metodu - iš pradžių sutriko, po to patiko. O kai pradėjome bandymus - visi atkuto. Buvo įdomu stebėti, kaip garso "išsigasta" žvakės liepsna ar kaip smagiai pagal roko muziką druskos kristalai "šoka"... :) :)
2017-11-20 Devintokai, ačiū už kritinį mąstymą apie skiepus.
2017-11-17 Kasmet 1-4 gimnazijos klasių moksleivių komandoms su sveikatos ugdymo specialiste Terese Lydekaitiene vedame kokia nors tema pamokas - konkursus. Šiemet pasirinkome temą "Sveika širdis", nes Lietuvoje ir pasaulyje vis tik pirmauja širdies ir kraujagyslių ligos. Komandos turėjo pasidaryti klasės stovelį ir sugalvoti dvieilį prisistatymui. Štai 1g prisistatymas (beje, komandoje - vien vyrai): "Mes negersim, nerūkysim ir širdies sau negadinsim, sportas mums - tai sveikata, sveikas maistas - tai jėga". O štai 2g šūkis: "Žinios, mintys judesiai - tai sveikos širdies vaikai". 3g: "Mūs širdelė yr stipri, dieną naktį dirba ji". 4g : "Jei širdutė tau svarbi, pajudėki, tinginy". Na, daug pasakantys žodžiai. Vėliau mokiniai atliko užduotis apie širdies sandarą, ligas, matavo kraujospūdžius ir aiškino jų rodmenis, kiaulės širdyje rodė širdies dalis, rinko maisto produktus, sveikus širdžiai ir nurodė kuo tie produktai naudingi širdies ar kraujagyslių veiklai. Kaip ir kasmet,sveikatinimo renginius remia Šilutės visuomenės sveikatos biuras, kurio vadovei labai dėkoju už prizus, padėkas vaikams ir mokytojams. Dėkoju Teresei Lydekaitienei už širdis ir bendradarbiavimą, mokyklos administracijai už palaikymą, Laurai Grodeckienei už teisėjavimą, valytojai Vidai Povilaitienei už nuoširdžią pagalbą, Vitalijai Samoškaitei už fotografavimą, Irmantui Vasiliauskui už pagalbą įgarsinant renginį, klasių komandoms - už nuoširdų, linksmą ir išradingą dalyvavimą. AČIŪ.
2017-11-16 Fermentai...fermentai... Vienuoliktokų galvoje nuo šiol tik fermentai. Štai kaip katalazė aktyviai skaido vandenilio peroksidą. Pasirodo, visi gyvi organizmai turi katalazės.... net mielės.
Penktokai matuoja temperatūrą tiksliai. Vaikai buvo labai smalsūs...:)
2017-11-15 - Štai kaip atrodo plazmolizė realiai, - sako vienuoliktokai.
Kai kurių šeštokų siluetai. Gal atpažįstate?
2017-11-13 Po savaitgalio - bandymų rezultatai. Septintokai, žiūrėkite, ką užauginome: jei kolonija su pūkeliais - tai pelėsiniai grybai, jei blizganti kolonija - bakterijos. Aštuntokai įsitikino, jog augalai gamina krakmolą tik šviesoje. Štai įrodymas :)
2017-11-10 Pavasarį dalyvavome respublikiniame projekte "Mano žalioji palangė". Buvo įdomu, smagu, bet nesuvokiama...padėkos vaikams atėjo tik dabar, praėjus pusei metų po renginio.... ką gi. Geriau vėliau negu niekada. Ačiū ir už tai. Šiandien šeštokai tyrė šešėlio susidarymą ir jo dydžio kitimą.
Kartu su sveikatos ugdymo specialiste Terese Lydekaitiene septintokams iškrėtėme tikrą pokštą: prieš susirenkant mokiniams klasės durų rankeną ir priemonę ugdymui ištepėme specialiais milteliais. Juos apšvietus specialiu žibintuvėliu, milteliai šviečia tamsoje. Mokiniams susirinkus paskelbėme, kad tikrinsime, kas užsikrėtę "bakterijomis". Neužsikrėtusių nebuvo. Tokiu bandymu parodėme, kaip lengva užsikrėsti bakterijomis ir kad rankos yra nešvariausias žmogaus organas.
Dešimtokai džiaugiasi užbaigę genetikos skyrių ir pradėję evoliucijos skyrelį. Šiandien praktikos darbas su fosilijomis: išmatuoti, nustatyti amžių, organizmų grupę - ne taip jau lengva, bet įdomu, kaip pabrėžė mokiniai. Ką gi, smagu, kad patiko, gera nuotaika skatina mokymosi motyvaciją. Apžiūrėjome ir trilobito užpakalio fosiliją, kurią mokiniai rado mūsų apylinkėse. 500 mln. metų senumo. Įspūdinga.
2017-11-09 Dvyliktokai mokosi apie sveiką mitybą, prisimena medžiagas, kurių reikia mūsų organizmui. Pabandėme tai padaryti linksmiau: paruošti medžiagų reklamą . Ačiū už kūrybiškumą :)
2017-11-08 Septintokai nagrinėja bakterijų sandarą. Štai kiek bakterijų priveisėme. Ne popierinių, o tikrų bakterijų pabandysime užsiauginti.
Vienuoliktokai tyrė osmosą svogūno lapo ląstelėse skirtingo toniškumo tirpaluose. Bandymas visiems pavyko, todėl įsivertinimui irgi paėmėme vandenį: skaidrų ir mėlyną. Į cilindrą mokiniai turėjo pilti skaidrų vandenį, įvertindami, kas jiems pamokoje patiko, o mėlyną vandenį - kas buvo blogai. Štai, pamokos spalva žydra. Iš teigiamų dalykų mokiniai pažymėjo įdomią pamoką, bandymo sėkmingą atlikimą, žinių įgijimą. Iš neigiamos pusės - nuovargį, nes vis tik jau šešta pamoka, kai kurie pažymėjo nepataikę iškelti teisingos hipotezės. Ruoškitės, rytoj - vėl praktikos darbas.:)
2017-11-07 Po atostogų visi grįžtame į darbo vėžes. Šeštokai bandymu nustatė, jog šviesos spindulys keliauja tik tiesiai, o prizmių pagalba išskleidę šviesą matėme vaiavorykštę.
Vienuoliktokai, difuzijai tirti mes esame darę visokių bandymų, bet šiandien - vėl kitokie.
Taigi, amoniako molekulės vamzdelyje lėkė kaip pašėlę 1mm/s greičiu. O štai burokėlių membranų pralaidumą didino karštas vanduo, acto rūgštis ir spiritas. Ar prisimenate, kodėl?
Taigi, amoniako molekulės vamzdelyje lėkė kaip pašėlę 1mm/s greičiu. O štai burokėlių membranų pralaidumą didino karštas vanduo, acto rūgštis ir spiritas. Ar prisimenate, kodėl?
2017-10-27 Penktadienis prieš atostogas. Penktokai toliau mokosi išskirstyti medžiagų mišinius sijojimo būdu ir magneto pagalba, o vienuoliktokai gražiai pagamino DNR atkarpėlę iš nukleotidų. Dabar galės ramiai atostogauti.
2017-10-26 Netradicinė ugdymosi diena su 3 ir 4 klasės gimnazistais. Vykome į Vilnių, kur turėjome pamoką įmonėje Thermo Fischer Scientific Baltic "Naujausi biotechnologijų pasiekimai", joje sužinojome kaip ir ką gamina viena garsiausių pasaulyje biotechnologijų įmonė, pamatėme laboratorijas, prietaisus, įrenginius, darbo aplinką, susipažinome su saugos reikalavimais dirbant su genais ir mikroorganizmais, pamatėme prietaisus, kurie nuskaito žmogaus ar kito organizmo genetinį kodą, sužinojome kokių profesijų žmonės reikalingi tokiai įmonei. Antroji pamoka vyko Vilniaus universiteto zoologijos muziejuje "Gyvūnų sistematika", kuriame mokiniai gavo užduotis pagal aprašymą atpažinti muziejuje esančius eksponatus ir priskirti juos tam tikrai sistematinei grupei pagal tam tikrus požymius. Pristatydami atliktas užduotis sužinojo daugiau įdomių dalykų apie vieną ar kitą gyvūną. Toli tas Vilnius, bet galimybių mokytis daug.
2017-10-24 Penktokams sekasi: kiekvieną pamoką bandymai. Šiandien mokėsi išskirstyti druskos, vandens ir smėlio mišinį filtravimo ir garinimo būdu. Pirmiausia paveikslėlių pagalba sudėjo bandymo eigą, tada man nebereikėjo eiti prie kiekvieno aiškinant ką daryti. Labai geras metodas, ačiū Pauliui Tamošiūnui. O kam pavyks užauginti kristalus - pažiūrėsime vėliau.
2017-10-18 Integruota technologijų ir biologijos pamoka 8 klasėje "Nesveika mityba". Pamoką pradėjome pasiūlydami mokiniams atsigerti paprasto vandans, gazuoto vandens ar kokakolos. Aišku, dauguma rinkosi kokakolą, argumentuodami, jog tai skanu, patinka ir pan. Vėliau aiškinomės, kodėl kola nesveika, atseikėjo 10 šaukštelių cukraus - tiek jo yra butelyje kokakolos. Kalbėjo kokius neigiamus padrinius turi cukraus vartojimas, žaisdami žaidimą "Už ar prieš" išsiaiškino savo gerus ir nelabai gerus mitybos įpročius, aštuntokai išmoko apskaičiuoti savo kūno KMI.
2017-10-17 Penktokai tiria medžiagas: jų suskirstymą, tirpumą vandenyje, trapumą, kietumą, elektrinį laidumą. Super laboratorija. Išmoko penktokai matuoti skysčius mėgintuvėlyje, saugiai naudoti medžiagas, sutvarkyti darbo vietą. Džiaugiuosi jumis. :)
2017-10-16 Integruota biologijos ir informacinių technologijų pamoka 8 klasėje "Sveika mityba". Aštuntokai, remdamiesi vadovėlio informacija, turėjo sukurti pateiktį, ką patartų mokyklos bendruomenei dėl sveikos mitybos. Daugelio informacinio raštingumo įgūdžiai geri ir labai geri. Puiku.
O vienuoliktokai išmoko atpažinti baltymus Biureto reakcijos būdu, atliko pieno baltymų denatūraciją. Gražu. Violetinė spalva rodo baltymų buvimą.
2017-10-13 Penktadienis, trylikta diena...turėtų būti nelaiminga.....Bet tik ne devintokams. Šiandien jie turėjo netradicinę integruotą lietuvių kalbos ir biologijos pamoką "Vydūnas ir sveikata". Pamoka vyko Rambyno regioninio parko lankytojų centre, kur parko kultūrologė Giedrė Skipitienė papasakojo apie Storostos gyvenimą ir mintis apie mitybą, padiskutavome kritiškai vertindami Vydūno patarimus apie sveikatinimo priemones pritaikydami šių laikų žinias, išvykdami užsukome į Bitėnų kapinaites ir uždegėme žvakelę ant Vydūno kapo. Prasminga.
2017-10-11 Šiandien buvo sunki diena, nes teko patirti įžūlų mokinių elgesį, po kurio suabejojau ar dar noriu būti mokytoja. Bet pagalvojau, kad motyvuotų, nuoširdžiai norinčių mokytis mokinių yra daugiau, negu tokių, kurie nežino ko ateina į mokyklą. Štai vienuoliktokai taip šauniai atliko praktikos darbą tirdami krakmolo buvimą įvairiuose maisto produktuose, o devintokai taip susidomėję tyrė osmoso reiškinį, kėlė įdomias hipotezes, kad pagalvojau, jog jų spindinčios akys yra tai, dėl ko verta dirbti mokykloje. Ne, įžūliesiems nepasiduosiu.
2017-10-09 Devintokai tiria difuzijos reiškinį. Skaičiavome amoniako molekulių difuzijos vamzdelyje greitį. Jos skrieja 2 mm per sekundę greičiu. Ar tai greita - spręskite patys, žinodami, jog šios molekulės labai mažos.
Dvyliktokams smegenys sudėtos, vienuoliktokai žinias apie vandenį įsivertino pripildami į mėgintuvėlius tiek vandens, kiek pamokoje išmoko. Deja, daugeliui dar reikės pasimokyti namuose, pasikartoti.
2017-10-05 Šiandien Mokytojo diena. Už mane pamokas veda Alvita - ji būtų puiki mokytoja, pamokoms pasiruošusi, naudoja aktyvius ugdymo metodus, kūrė pasakas, kuriose pagrindiniai veikėjai buvo branduolys, mitochondrijos, membranos... man buvo įdomu būti mokine. Dėkoju Agnei, Rolandui už gėles, labai miela buvo susitikti po 1,5 metų. Dėkoju Pagėgių savivaldybės ir mokyklos administracijoms už įvertinimus. Dėkoju kolegoms už malonų bendravimą.
2017-10-04 Štai jau mokslo metai pamažu įsibėgėjo. Tik spėk suktis: septintokai tiria fotosintezės reiškinį, vienuoliktokai išbando vandenilinio ryšio stiprumą, o dvyliktokai tiria reflekso greitį. Visi sukamės kaip voverės rate. Greitai bėga laikas.
2017-09-28 Netradicinė ugdymosi diena 7 klasei. Aplankėme Ventės rago ornitologinę stotį, kuri įkurta Tado Ivanausko 1929 metais. Bet tai ne pirmoji paukščių žiedavimo stotis. Paukščių migravimo tyrimams ir jų žiedavimui steigiamos ornitologinės stotys. Pirmoji pasaulyje ornitologinė stotis 1901 m. buvo įkurta Kuršių nerijoje, Rasytėje (apie 20 km į pietus nuo Nidos). Rasytės ornitologinę stotį įkūrė žymus vokiečių mokslininkas Johanas Tynemanas (Johannes Thienemann). Ventės ragas – nedidelis pusiasalis rytinėje Kuršių marių pakrantėje. Jo ilgis – 5,5 km, o plotis – iki 2,2 km. Kuršių marios ir Kuršių nerija susiformavo palyginti neseniai, Litorinos jūros laikotarpiu, prieš 4 500–5 000 metų. 1978 m. Ventės rage pastatyta didžioji paukščių gaudyklė. Naudojant elektrines gerves gaudyklė per 1–2 min. iškeliama ant 25 m aukščio stulpų. Po metų įrengta ir antra tokio tipo gaudyklė. Abi šios gaudyklės tebėra pačios didžiausios visame pasaulyje. Kintuose pamatė didžiausią Lietuvoje tują - apie 100 metų amžiaus ir apie 20 metrų aukščio. Mokiniams labai patiko Aukštumalos aukštapelkė - esanti Kintų seniūnijoje tarp Krokų Lankos ežero, Tenenio ir Minijos upių žemupio. Tai pirmoji pasaulyje mokslinėje monografijoje aprašyta aukštapelkė. Rytinėje pelkės dalyje jau daugiau kaip 100 metų vyksta durpių kasybos darbai. 1995 m. yra paskelbta Aukštumalos telmologiniu draustiniu. Draustinis įsteigtas siekiant išsaugoti ir renatūralizuoti Aukštumalės pelkinę ekosistemą, pasižyminčią ežerokšnių kompleksais, vertingomis buveinėmis, retų ir nykstančių rūšių augalija bei gyvūnija. Ši pelkė, kaip ir visa Nemuno deltos regioninio parko teritorija, yra įrašyta į Ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos teritorijų ir NATURA 2000 saugomų teritorijų sąrašus. Stebėjome pelkės augalus: kiminus, saulašares, viksvas, spanguoles ir kalbėjome apie jų prisitaikymą augti ypatingoje ekosistemoje. Nuostabi diena.
2017-09-27 Netradicinė pamoka 6 klasėje tema "Miško ekosistema".
2017-09-26 Ši savaitė kaip reta šią vasarą, graži, saulėta. Bobų vasara. Todėl naudojamės proga ir vedame netradicines pamokas gamtoje. Kai prasidės lietūs - klasėje dar prisisėdėsime. Štai penktokai išbandė naują ugdymosi erdvę "Augalų istorijos sodelį", kur susipažino su augalų grupėmis, išmoko jas atpažinti bei apibūdinti grupės požymius. Septintokams pavyko įrodyti, jog fotosintezės metu išsiskiria dujos, stebėjome, kaip fotosintezės greitis priklauso nuo apšvietimo intensyvumo. Be to, prisiminėme išmoktą fotosintezės dainelę, o taip ir patį procesą išmokti lengviau. Gera, kai yra žingeidūs mokiniai. Dėkoju Gretos mamai už nuostabią kermėko puokštę.
2017-09-25 Su devintokais ir vienuoliktokais stebėjome augalų audinius ir pritaikėme naują augalų epidermio atspaudų paėmimo, naudojant nagų laką, metodiką. Ema ir Adas, sužavėti vaizdais, pasidalino nuotraukomis, kurias puikiai padarė savo išmaniaisiais įrenginiais. O kiek buvo džiaugsmo :)
2017-09-21 Šeštokai susipažino su aplinkoje gyvenančiais bestuburiais, radome ir grybukų. O septintokai tiria osmoso reiškinius.
2017-09-18 Šiandien nudžiugino aštuntokai, kaip pasiruošę, pasitempę jie laukė laboratorinės pamokos. Ir išmoko atpažinti krakmolą jodo reakcijos būdu. Kamilė ir Valentinas padarė kūrybiškus augalo organų pristatymus.
2017-09-15 Šiandien 5-12 klasių mokiniai turėjo neįprastą pamoką - dalyvavome tarptautinėje akcijoje "ENO - pasaulinėje medžių sodinimo dienoje". Nors oras nelepino, bet išmeldėme pusvalandį be lietaus ir pasodinome 30 tujų. Ši gyva tvorelė padarė pradžią mokykloje vykdomam projektui "Žaliųjų ugdymosi aplinkų kūrimas". Projektas rugpjūčio 30 dieną pristatytas mokytojų bendruomenei, o šiandien - pristatytas ir mokiniams. Džiugu, kad mokiniai su savo mokytojais mielai įsijungia į veiklą: kas atliks projektinius darbus kuriant žaliąsias ugdymosi erdves, kas tiesiog padės pasodinti augalus, sudėlioti akmenis ar dar kitokius savo gebėjimus pritaikys. Dėkoju mokyklos direktorei, administracijai, aptarnaujančiam personalui, kurie leidžia įgyvendinti idėjas, mielai padeda, pataria. Labai laukčiau mokinių tėvų pagalbos, kurios reikia sumanymams įgyvendinti. Už linksmą muziką renginio metu dėkoju Irmantui, už renginio įamžinimą - Emai. Visiems nuoširdus AČIŪ.
2017-09-13 Šiandien su mokiniais išbandėme dar vieną mokymosi metodą "Šešiakampis" . Puikus, kai reikia sisteminti žinias. Na, o daugeliui klasių - laboratoriniai darbai : prisimename ląstelių tyrimo metodus, jų sandarą.
2017-09-11 Mokinių kūrybiškumui nėra ribų: šeštokai rinko medžių ir krūmų lapų herbariumą, kurį šiandien pristatė. Svarbiausia, jog užduotį atliko visi. Tai jau staigmena. Na, o keletas mokinių labai nustebino įdomiais, tvarkingais, turtingais informacija darbais. AČIŪ.
2017-09-04 Pirmosios pamokos sunkiausios, nes reikia pralaužti bendravimo ledus, todėl pamokose naudoju įvairius ledlaužius. Šiandien naudojau "Bingo" ir "Pasakyk 5 ...". Buvo linksma. Vyresniesiems, tam, kad sužinotų, jog atsakymai turi būti kuo tikslesni, taikau šį metodą: ant stalo padedu popieriaus lapą, stiklinę vandens, obuolį, plunksną ir žvakę. Mokiniai turi parašyti daiktų pavadinimus. Aišku, visi parašo paprastai, o tada aš patikslinu, pvz: plunksna - 19 amžiaus rašymo priemonė, žvakė - šviesos ir šilumos šaltinis ir t.t. Pakalbame apie atsakymų tikslumą.
Su rugsėjo 1-ąja, mieli mokiniai. Biologijos kabinetas jau paruoštas darbui ir laukia Jūsų. Sėkmės, geros nuotaikos ir įdomių pamokų.
2017/2018 m.m.
2017-06-02 Paskutinė šiais mokslo metais pamoka "Netikėtos integracijos" su įvairių klasių mokiniais ir nuostabia lietuvių kalbos mokytoja Asta. Iš pievų, kurias savo romanuose aprašė Johanesas Bobrovskis, žiedų mokiniai sudėjo žodį "Vasara" ir iš žodžio raidžių pagalvoję parašė, kokia galėtų būti jiems ši vasara. Tada aptarė augalų reikšmę gyviems organizmams ir sudainavo dainą "Fotosintezė" . Vėliau visi linksmai žaidė žaidimą, dar kartą įsitikindami, kad mokymasis yra ne tik sunkus, bet ir linksmas. Ir netikėta nominacija. Ačiū mokiniams.
2017-05-29 Netradicinė lietuvių kalbos ir gamtos pamoka 5 klasėje "Dalykinis ir meninis medžio apibūdinimas" . Porelėse penktokai mokyklos aplinkoje susirado po medį, kurio pavadinimą išsitraukė burtų keliu, aprašė jį dalykiniu ir meniniu stiliumi, pristatė draugams. O kai po medžiais rado "zuikių pyrago" - mokytojos Rimos iškepto - buvo dar smagiau.
Vienuoliktokai gvildena biotechnologines užduotis. Praktikos darbas "Pektinazės įtaka obuolių sulčių kiekiui ir skaidrumui"
O septintokai įtvirtina žinias apie augalų ir gyvūnų grupes bei jų požymius.
2017-05-24 Netradicinė pamoka 7 klasėje Viešvilės rezervate. Visus metus svajojome nuvykti ir pažiūrėti, kaip organizmai prisitaikę gyventi aukštapelkėje. Puikią dieną pamoką vedė vyresnioji rezervato biologė Asta Uselienė. Gaila, kad ne visiems buvo įdomu. O pelkė pačiame gražume - žydi gailiai, švyliai iškėlę savo pūkuotas galvas kviečia prieiti... o saulašarės šiemet dar mažos, teko tyrinėti su lupa. Niekada neatsibostanti pelkės ekosistema.
2017-05-17 Projektinių darbų pristatymas. Šiemet 3g klasės mokinė Alvita B. pristatė įdomų mikrobiologinį darbą "Fitoncidų poveikis įvairiems mikroorganizmams". Projektą atlikti ir jį pristatyti išdrįso ir penktokėlės: Austėja, Agnė, Gintarė ir Samanta: jos dalyvavo projekte "Mano žalioji palangė", atliko sėklų daigumo tyrimus, stebėjo daigų augimą ir vystymąsi bei padarė pranešimą savo mokyklos bendruomenei. Dėkoju merginoms už drąsą ir ryžtą.
2017-05-16 Pagaliau atšilo oras ir su septintokais galėjome ištirti Vilkyškių tvenkinio vandens užterštumą pagal biologinius indikatorius. Radome dėlių, lašalo ir apsiuvų lervų, dusių, vandens asiliukų, matėme ir girdėjome varlių koncertus. Septintokai, o kas įtakojo, kad vanduo šiame tvenkinyje neužterštas? Nepamirškite tai paanalizuoti savo pristatymuose. Pagalvokite, ar gali į vandenį patekti nuotekos iš gyvenamų namų, fermų, gamyklos? Lauksiu tyrimų kitą antradienį.
Vienuoliktokai, džiaugiuosi jūsų šeimų genealoginių medžių sudarymu ir jų požymių analize. Ačiū už geras emocijas :)
2017-05-11 Netradicinė pamoka 5 klasėje tema "Arkliai" valstybiniame "Nemuno " žirgyne. Susipažinome su dviejų veislių žirgais - Trakėnais ir Lietuvos didžiaisiais. Gidė papasakojo apie žirgų gyvenimą, biologiją, sužinojome kas yra maniežas ir raitelis, kiek trunka kumelės nėštumas, kada kaustomi arkliai, kodėl kaustomi. Pamatėme, kaip arkliai gyvena bandomis ir gina savo teritoriją. Smagiausia buvo žirgus maitinti ir šypsojomės kartu su jais. :)
2017-05-10 Štai ir baigėsi konkursas "Mano žalioji palangė". Penktokės pristatė savo darbą draugams, o kitą savaitę projektą pristatysime ir mokyklos bendruomenei. Išaugintas daržoves mokiniai galėjo pamatyti, pauostyti, paliesti ir net paragauti. Šaunuolės merginos.
2017-05-02 Pirmos klasės gimnazistė Kotryna mokosi kūrybiškai: mejozės procesą išsiuvinėjo karoliukais. Argi nenuostabu? AČIŪ.
2017-04-28 Alvita baigė savo projektinį darbą "Fitoncidinių augalų poveikio tyrimas įvairiems organizmams" ir pristatė jį respublikinėje konferencijoje Kėdainiuose. Alvitos pranešimu labai domėjosi klausytojai. Aš irgi netinginiavau, pasidalinau gerąja patirtimi pristatydama pranešimą "Patyriminio ugdymo(si) taikymas biologijos pamokose". Pavyko užmegzti naujų ryšių, gal suorganizuosiu įdomesnių pamokų savo mokiniams. Abiejų pranešimų santraukos atspausdintos knygelėje.
2017-04-27 Šiandien septintokai džiaugsmingai sušuko: "Valio, pagaliau prasidės praktikos darbai". Šiek tiek atšilis orui iškeliavome pažinti kerpių, o mokiniai turės prie savo namų ištirti oro užterštumą sieros ir azoto oksidais pagal kerpes. Pasimokėme, dabar žinias pritaikysite praktiškai. Radome ne tik kerpių, bet ir sušalusias, į grupes susispietusias blakes kareivėlius. Nors šalta, vis tiek poruojasi... bus šilčiau...
2017-04-18 Septintokai po atostogų šauniai padirbėjo. Atliko visas užduotis apie "Vandens ekosistemos gyventojus": surikiavo organizmus į gamintojus, gyvaėdžius ir skaidytojus, priskyrė jiems pavadinimus, sudarė mitybos grandines. Lengva nebuvo, norint sužinoti kas kuo minta, teko pasinaudoti išmaniosiomis technologijomis.
2017-04-03 Augalinės dangos įtaka vandens erozijos dydžiui. Bandymas pavyko.
2017-03-31 Kaip sunku nagrinėti žiedo sandarą, kuokeliai, piestelės.... vienalyčiai, dvilyčiai žiedai...
2017-03-27 Baltymo sintezė - kitaip. Mokymasis modeliuojant.
2017-03-15 Atvira integruota biologijos-vokiečių kalbos pamoka "Rūgštieji lietūs ir jų poveikis aplinkai" . Šiandien stebėtojų buvo tikrai daug - net 9. Dėkoju mokiniams, gerai pasiruošusiems pamokai, atsinešusiems surinkto lietaus vandens, kerpių tyrimams. Išvada: mūsų apylinkėse lyja ne tokie jau rūgštūs lietūs. Gera čia gyventi. Ačiū Erikui už pamokos įvertinimą.
2017-03-13 Penktokai žino Frankenšteiną, pabandėme sukonstruoti žmogų ir mes, tuo pačiu išsiaiškinome žmogaus kūno organus, jų funkcijas, priklausymą organų sistemoms.
2017-03-10 Vienuoliktokai, susintetinot baltymuką, atrodo skaniai :)))
2017-03-02 Vienuoliktokai šiandien išmoko išskirti DNR iš braškių, bananų, aviečių, špinatų. Ir pamatyti DNR plika akimi!
2017-02-28 Šeštokai toliau tiria medžiagas, šį kartą - šarmus.
2017-02-24 Šeštokai, puikiai šiandien tyrinėjote rūgštis: ir skonį, ir savybes, suvokėte užduotis, dirbote kaip tikroje laboratorijoje. Džiaugiuosi jūsų pastangomis. Kitą pamoką tirsime šarmus.
2017-02-23 Septintokai šiandien susipažino su paukščių požymiais, prisitaikymu skraidyti. Stebėjome mikroskopu, kaip susijungę kontūrinių plunksnų ataugėlės ir kuo tai svarbu skrendant, palyginome stručio ir vištos kiaušinį, ištyrėme kiaušinio sandarą ir ten esančių medžiagų reikšmę besivystančiam gemalui, diskutavome, kam reikalingi vytuliai. Septintokams patiko :)
2017-02-20 Vienuoliktokai, mūsų bandymo rezultatai: gluosnis išaugino pridėtines šaknis, o uosis suformavo kalių po to, kai aplink išpjovėme žievės žiedą. Ar prisimenate, kodėl susidarė kalius?
2017-02-17 Neblogas skaitymo-rašymo startegijos metodas "K- klausimų ratas" : mokiniai dirba poromis, pirmieji sugalvoja 2 klausimus atitinkama tema ir užrašo juos lapelyje, po to lapeliai pasisauka pagal laikrodžio rodyklę, kita grupelė perskaito klausimus ir parašo dar po 1 savo sugalvotą, taip sukamas ratas, kol praeina visos grupelės. Tada mokiniai atsako į draugų sudarytus klausimus. Greita ir efektyvu. Išbandykite.
2017-02-10 Devintokai šiandien išbandė tyrimų lagaminėlį "Ecolabox" : tyrė nitratus ir amonio jonus tirpaluose. Daugiausia nitratų rado komposto skystyje (50 mg/l), o daugiausia amonio jonų akvariumo vandenyje (2 mg/l).
2017-02-06 Nežinau, kur Juditą buvo nunešusi vaizduotė, bet lede ji įžiūrėjo... neuronus...judinamąsias nervines ląsteles. Štai kaip ruošiamasi kontroliniam darbui apie nervų sistemos vaidmenį organizmo valdyme.
2017-02-03 Vienuoliktokai, ar pastebėjote, kas vyksta su mūsų bandymu? Šaknys išaugo, šakniaplaukiai puikūs, pradeda susidaryti kalius žiedinių įpjovų vietose.
2017-01-25 Integruota gamtos-vokiečių kalbos pamoka 6 klasėje "Spalvų burtai".
Taip, dvyliktokai....Galva savo vietoje ....smegenys irgi.....viskas gerai, galime mokytis toliau :)
2017-01-24 Štai ir baigėsi I pusmetis. Dėkoju mokiniams už pamokų įvertinimus, pastabas, būtinai atsižvelgsiu į jūsų pasiūlymus. Štai kaip įsivertino kiekvienas mokinys ir ant kurio laiptelio jis stovi mokymosi piramidėje. Pasižvalgykime.
2017-01-20 Ar oras sveria? Ar jį galima suspausti, perpilti? Ar oras užima vietą? Į visus šiuos klausimus šeštokai atsakė atlikdami paprastus bandymus ir juos pristatydami klasės draugams.
2017-01-18 Penktokai tiria, kodėl laivas plūduriuoja, nors Titanikas kažkodėl nuskendo...
Šiais metais bus minimos rašytojo Johaneso Bobrovskio 100-osios gimimo metinės. Tuo tikslu šiandien vedėme integruotą biologijos, lietuvių kalbos ir geografijos pamoką 7 ir 8 klasėse „Augalų įvairovė ir reikšmė Johaneso Bobrovskio romane „Lietuviški fortepijonai“ . Pirmiausia 7 kl. mokiniai pristatė tyrimą, kokie augalai paminėti J.Bobrovskio romane "Lietuviški fortepijonai"(lietuvių kalba), po to pagal aprašymus turėjo atpažinti 16 augalų pagal informaciją ir nuotraukas bei nurodyti jų reikšmę (biologija), vėliau kūrė augalų sutartinius ženklus ir išdėstė paplitimą žemėlapyje (geografija). Pamoka praplėtė ir pagilino mokinių žinias ir patirtį.
2017-01-16 Štai kaip 2 kl gimnazistai aiškina medžiagų apytakos gamtoje ratus. Komandinis darbas + skaitymo rašymo startegijų taikymas.
Paveikslėlis pasiskolintas iš :
https://www.boundless.com/psychology/textbooks/boundless-psychology-textbook/biological-foundations-of-psychology-3/neurons-33/stages-of-the-action-potential-143-12678/ |
2017-01-11 Ramūnas šiandien uždavė klausimą, į kurį nežinojau atsakymo. Klausimas: kokio stiprumo elektros srovė teka neuronu nervinio impulso metu? Atsakymas: aksonu elektros srovė neteka taip, kaip elektros laidu. Tai daugiau grandininės reakcijos, kurios praėjusios vėl atsistato ir yra paruoštas kitas impulsas. Veikimo potencialas yra dėl depoliarizacijos (jonai teka iš arba pagal koncentracijos skirtumą) juda žemyn nervų membrana, todėl įtampos pokytis tarp vidaus ir iš išorės ląstelių membranos susidaro maždaug nuo -75mV daugiausiai + 55mV banga.
Mes galime apskaičiuoti srovę atkreipdami dėmesį į: Kokios rūšies jonai? (Na + ir K + abu imti +1) Kiek jonų praėjo pro jonų kanalą vieno nervų impulso metu? Per kiek laiko? Taip apskaičiuosime didžiausią srovę 1 jonų kanalu (koks jonų kanalų tankis ant aksono) X (plotas aksono) suteikia bendrą srovę 1 nervų impulsui 1 nervų ląstelėje. Padauginus iš nervinių impulsų per sekundę skaičius suteikia vidutinę srovę. |
2017-01-10 Atostogos baigėsi, vėl kimbam į darbus. Šeštokai rūšiuoja organizmus į mikro ir makro, kartoja, kaip pasigaminti mikropreparatą, virusų sandarą ir plitimo būdus. Aštuntokai matuoja savo plaučių tūrį, o 3 kl. gimnazistai nagrinėja, kaip vanduo ir maisto medžiagos juda stiebu ir lapais, rūšiuoja lapus į paprastus ir sudėtinius.
2016-12-15 Netradicinė integruota biologijos ir kūno kultūros pamoka 8 klasėje "Fizinio krūvio įtaka širdies darbui" . Aštuntokai, pasižiūrėję filmuką apie širdies darbą, palyginę treniruotos ir netreniruotos širdies paveikslus, patys matavo pulsą ir kraujo spaudimą ramybės sąlygomis bei po įvairaus fizinio krūvio, lygino duomenis, darė išvadas apie tai, kaip širdies darbas priklauso nuo fizinio krūvio, kodėl taip yra, kodėl visų duomenys skiriasi. Puikiai padirbėta.
2016-12-14 Artėja Kalėdos, visi atsipalaidavę... Su penktokais turėjome netradicinę pamoką lauke, stebėjome medžius ir kalbėjomės kaip augalai ir gyvūnai prisitaikę išgyventi žiemą. Pamatėme, jog medžiai ir krūmai numetė lapus, sukrovė pumpurus, atsargų prisikaupė stiebuose ir šaknyse. O štai ir boružėlė sustingusi medžio plyšelyje slepiasi... Pagalvojome, gal padaryti vabzdžiams viešbutį? Paprašysime tėvelių pagalbos.
2016-12-09 Šiandien prajuokjino viena mokinė... gal neprajuokino, gal tai teisybė ... Žmogaus sistematinė padėtis: klasė - žinduolių, būrys - primityvai .... Nu gal....
2016-12-08 Apie AIDS konkursą - rajoninis laikraštis "Pamarys" ir Šilutės visuomenės sveikatos biuro puslapis.
2016-12-01 Šiandien - Pasaulinė AIDS diena. Kaip ir kasmet, šią dieną, kartu su svekatos ugdymo specialiste Terese Lydekaitiene ir gimnazijos mokinių taryba, vykdėme konkursą "AIDS: geriau žinoti". Akimirkos iš konkurso. Dėkoju nuolatiniams konkurso rėmėjams - Šilutės visuomenės sveikatos biurui ir jo direktorei Virginijai Vaivadienei. Dėkoju mokiniams už nuoširdų ruošimąsi, kūrybiškumą. Dėkoju pagalbininkams iš mokinių tarybos, direktorės pavaduotojai Aidai Šimkaitienei, dailės mokytojui Eligijui Kriaučiūnui, gimnazijos direktorei Rimai Auštrienei, technologijų mokytojai Editai Jurkšaitienei už pagalbą, paramą, palaikymą.
2016-11-22 Septintokai vėl pasižymėjo kūrybiškumu. Ačiū. Gaila, kad ne visi. Ypatingai kūrybiškas Valentinas. Tu nepakartojamas.
Aštuntokams labai pasisekė fotosintezės bandymas. Nuostabiai.
2016-11-21 Toliau tobuliname skaitymo-rašymo startegijas. Su 2 klasės gimnazistais išbandėme "Karuselės" metodą. Aptarėme pliusus ir minusus.
2016-11-16 Atvira integruota biologijos ir vokiečių kalbos pamoka 2g klasėje "Vandens savybės ir reikšmė gyviems organizmams" . Pamoką stebėjo Vilniaus Geothe's instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė ir lietuvių kalbos mokytoja Vilma Vaivadienė, mūsų gimnazijos direktorė Rima Auštrienė bei kolegė, rusų kalbos mokytoja Nijolė Arnašienė. Pamoką vedžiau kartu su vokiečių kalbos mokytoja Edita Kvietkute. Ohhhhhh.... Šauniausios pamokoje buvo dešimtokės mergaitės, kurios neišsigando daugybės svečių, o aktyviai dirbo pamokoje. Ačiū.
2016-11-15 Netradicinė pamoka AB "Vilkyškių pieninėje" 3 kl gimnazistams "Fermentų naudojimas sūrių pramonėje". Į pamoką pakvietėme ir kolegas iš Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos. Vyresnioji technologė Inga įdomiai papasakojo apie fermentų panaudojimą, jų veikimo sąlygas gaminant sūrius, praktiškai fermentų pagalba pagaminome pieno sutrauką ir pasivaišinome fermentų veiklos produktais: fermentiniais sūriais, sūreliais. Ačiū partneriui "Vilkyškių pieninei" už pamokas, kurių metu galime pamatyti praktinę naudą to, apie ką mokomės.
2016-11-14 Dvyliktokai, pasidarykime dar vieną mokymosi priemonę "Organizmo gynybos etapai". Gal tai padės geriau išmokti gan nelengvą temą?
2016-11-11 Fermentai, fermentai, fermentai ... Agnė atsinešė gabalėlį kepenų, tai atlikome bandymą, kaip kepenų katalazė skaido vandenilio peroksidą priklausomai nuo paviršiaus ploto dydžio. Šaunuoliai gimnazistai, jums sekasi vis geriau. Džiaugiuosi.
Šeštokai nagrinėjo kaip susidaro šešėlis ir nuo ko priklauso jo dydis.
2016-11-09 Integruota biologijos-vokiečių kalbos pamoka "Vandens savybės ir reikšmė gyviems organizmams" 3g klasėje. Nauja įdomi patirtis. Buvo įdomu, net laisvi gimnazistai paprašė stebėti šią pamoką. Kodėl gi ne? Prašom :)
4kl. gimnazistai vis mokosi skaitymo-rašymo strategijų. Pažanga yra. Šaunuoliai.
2016-11-08 Septintokai Kamilė, Mantas, Gustas, Ugnė, Valentinas ir aštuntokė Simona šiandien nustebino savo kūrybiškumu.
2016-11-07 4 kl.gimnazistams dar ne per vėlu mokytis skaitymo-rašymo startegijų. Viena iš jų - K klausimai. Sunkiai sekasi todėl, kad neskaitome nuosekliai teksto, o blaškomės ieškodami atsakymų. Tarpe tarp skaitymų dar reikia spėti atlikti praktikos darbus. Pamoka prabėga akimirksniu.
2 kl. gimnazistai tyrė organizmų prisitaikymus prie aplinkos: modeliavo paukščius ir tyrė jų skrydžio galimybes. Sunku, bet Č.Darvinui irgi nebuvo lengva. :)
O penktokėliai bando atskirti, kurie gyvūnai yra skaidytojai, o kurie - nėra. Išrūšiuoti atliekas jiems sekėsi kur kas geriau.
2016-10-28 Šiandien 7 ir 1g klasės mokiniai turėjo netradicinę pamoką AB "Vilkyškių pieninės" vandens valymo įrenginiuose, kur pamatė, kaip vanduo valomas mechaniniu, cheminiu ir biologiniu būdais, ką veikia bakterijos, net pamatėme jas plika akimi: daugybė darbininkių, valančių vandenį nuo atliekų. 1 kl. gimnazistai suprato, kad genetiškai modifikuotos bakterijos gali būti panaudojamos tam tikram darbui atlikti. O septintokai papildė žinias apie bakterijų reikšmę - jos gali būti labai naudingos valant nuotekų vandenį.
3 kl. gimnazistai šiandien mokėsi apie fermentus, atliko bandymą ir stebėjo, kaip bulvėse esantis fermentas katalazė skaido vandenilio peroksidą ir kaip skaidymo greitis priklauso nuo substrato paviršiaus ploto. Išbandėme naują įsivertinimo metodą - patirties lagaminą. Labai geras įsivertinimo būdas, puiki refleksija.
2016-10-25 Kas yra osmosas ir turgoras - klauskite 3g klasės gimnazistų. Jie geriausiai žino, nes atliko bandymus su svogūno laiškais ir elodėjos ląstelėmis. Pasižiūrėkite.
2016-10-24 Penktokėliai šiandien skirstė smėlio ir druskos mišinį filtravimo ir garinimo būdu. Buvo visko ...:)
2016-10-21 Nėra paprastų dienų - visos dienos nepaprastos. Šiandien 3 kl. gimnazistai mokėsi apie difuziją, skaičiavome ir stebėjome amoniako molekulių difuzijos greitį, stebėjome difuzijos sąlygas atlikdami bandymus su burokėlių šiaudeliais. Smagu, kai mokiniai sako: aš noriu atlikti bandymą. Ačiū.
4 kl. gimnazistai mokosi apie sportavimą ir sveikatą. Šiandien netradicinė pamoka sveikatos ugdymo kabinete kartu su sveiaktos ugdymo specialiste Terese Lydekaitiene. Pakartojome kokią įtaką rūkymas daro sveikatai, naudodamiesi specialia sveikatos kabinete esančia priemone. Mokiniai atliko praktikos darbą "Pulso dažnio ir kraujospūdžio priklausomybė nuo fizinio krūvio". Skaičiavome parametrus prieš ir po fizinio krūvio. Trūko stalo, kitą kartą atsinešime iš kabineto. Gabija ir man pamatavo kraujospūdį ir pulsą. Viskas gerai.
2016-10-20 3 kl. gimnazistai mokosi apie biologinę membraną. Neturime jokio paveikslo. Nenusiminėme - pasidarėme patys :)
2016-10-19 Penktokai šiandien mokosi pažinti medžiagas ir mišinius. Mokomės smagiai.
1 kl. gimnazistės domisi nanotechnologijomis. Nežinote, kas tai yra? Paskaitykite.
|
|
|
2016-10-18 Šeštokai susipažįsta ir tiria trinties jėgą.
Alvita atlieka projektinį darbą, kuriam reikia prisiauginti muselių drozofilų. Į stiklainį drozofiloms Alvita pridėjo visokių skanumynų: banaų, obuolių, dar kažko.... Viskas tik knibžda :) O aš panaudoju jas ir kitų mokinių supažindinimui, ir vabzdžių vystymosi stadijoms nagrinėti. Ačiū, Alvita.
2016-10-17 Ką gi, multimedijos nebeturiu, interaktyvūs metodai pamokoje sunkiai panaudojami, todėl mokomės įvairių skaitymo-rašymo strategijų. Nėra blogo, kas neišeitų į gerą. 2 kl. gimnazistai taikydami ABCD metodą nagrinėjant evoliuciją nedegė optimizmu, o štai 4g klasės mokiniai buvo labai patenkinti faktų piramidės metodu mokydamiesi apie fizinių pratimų poveikį kvėpavimo sistemai.
2016-10-14 1kl. gimnazistai nagrinėja osmoso reiškinį bulvės ir elodėjos lapelio ląstelėse.
Šeštokai sužinojo, kuo skiriasi masė ir svoris.
2016-10-13 Septintokai ruošiasi kontroliniam darbui ir kartoja ląstelės sandarą, audinius, organus, organų sistemas, organizmų karalystes ir jų požymius. Žiūrėsime, koks bus rezultatas. Septintokai, laikykitės :)
2016-10-12 Šiandien 5 klasėje emocijų su kaupu. Tik įsivaizduokite, klasėje ieškomi du nusikaltėliai, požymiai žinomi, bet penktokai juos greitai suranda. Medžiagas irgi atskyrėme pagal tam tikrus požymius. Pirmas praktikos darbas penktokams. Įsiamžinome pasidarydami selfį :) Šiandien reikėjo išmokti paprastų dalykų: kaip nustatyti medžiagų kietumą, kuo pasižymi metalai, kaip įsipilti reikiamą kiekį vandens į mėgintuvėlį, kokios medžiagos tirpsta vandenyje, kokios medžiagos praleidžia elektros srovę. Visi dirbome sušilę. Šaunūs penktokai, geri tyrėjai.
2016-10-11 Na, šaunuoliai 3 kl. gimnazistai, jums patinka bandymai, todėl šiandien paruošiau neprivalomą baltymų tyrimą Biureto reakcijos metodu. Prisimenate, jei yra baltymo - tirpalas nusidažo violetine spalva. Pieno denatūraciją sukėlėme acto rūgšties tirpalu, o štai natrio šarmas pieno baltymo kazeino nedenatūravo. Kad tirpale yra šarmo, parodo reakcija su fenolftaleinu.
2016-10-10 Penktokei Anetai patinka tyrimai, todėl ji nutarė ištirti, kokių augalų sėklos dygsta. Štai vienas iš bandymų, kuris atliktas kruopščiai, gražiai, o sudaigintos - tai kiaulpienių sėklos. Įdomu, ką Aneta dar daigina?
3kl. gimnazistai (B lygis) mokosi apie neorganines medžiagas, svarbias ląstelėms ir organizmams. Pratimas - dėlionė padės įsiminti šių medžiagų funkcijas.
2016-10-07 Integruota biologijos-chemijos pamoka 3g klasėje "Angliavandeniai". Jau ne pirmus metus su Virginija vedame šias pamokas, todėl viskas atstyguota, o bandymų diapazonas plečiasi. Vaikams patinka, įdomu - o tai svarbiausia.
1g klasė nagrinėja difuzijos procesą. Atlikome bandymą su amoniako molekulėmis, apskaičiavome, kad per 1 minutę jos nulėkė 7 centimetrus. Tikros spartuolės :) Bet įdomiausia daugeliui buvo patiems pajusti amoniako kvapą - prisiuostėme :)))
2016-10-06 3g nagrinėja organines medžiagas. Praktikos darbas "Riebalų aptikimas sėklose". Buvo smagu, truputį sėklų prispraigėme, o sąsiuviniuose liko riebalų dėmės. Bet tai ne netvarka, to reikalauja mokslas.
Su 1g nagrinėjome rūgimo procesą, kildinome tešlą. Išsiaiškinome, kokios sąlygos reikalingos tešlos kilimui ir kokiose ląstelėse vyksta pienarūgštis ir alkoholinis rūgimas.
2016-10-03 Baigėsi pirmas mokymosi mėnuo. Reikia mokytis įvairių mokymosi būdų. Vienas iš jų - kampų metodas, kai grupelėse mokiniai mokosi "namų" grupėje tam tikrą informaciją, po to iškeliauja į "svečių" grupes, kur kiekvienas turi savo informaciją, ja dalinasi su draugais, grįžę į "namų" grupes vėl pristato draugams, ką įdomaus sužinojo.
Septintokai mokosi netradiciškai - bibliotekoje.
Septintokai mokosi netradiciškai - bibliotekoje.
2016-09-30 3 klasės gimnazistai pamokos temą šiandien turėjo pasakyti iššifruodami pamokos kodą, įvairiais būdais išbandė vandenilinio ryšio stiprumą (adatą ant vandens paguldyti pavyko Danui, o ant stiklelių vandenilinis ryšys išlaikė net 46 centus), pamokos pabaigoje įsivertino vandeniu: kiek išmoko ir suprato, tiek prisipylė vandens į stiklinėlę. Rezultatai neblogi.
2016-09-28 Netradicinė pamoka 4g klasėje "Sveika mityba" mokyklos skaitykloje. Kompiuterio programa sudaryti mitybos racioną ir skaičiuoti kalorijas bei medžiagų kiekius ir poreikius - daug lengviau.
Penktokai analizuoja bandymų rezultatus ir mokosi atskirti bestuburius bei juos grupuoti.
2016-09-27 Šeštokai pamažu adaptuojasi ir mokosi pažinti bei grupuoti organizmus. Emocijos ir dar kartą emocijos tyrinėjant sliekus, šimtakojus, vėdarėlius, sraiges ir grambuolio lervas....
2016-09-21 Organizmų organizacijos lygmenis geriau prisimename, kai sudėliojame patys.
2016-09-20 Netradicinė pamoka 6 klasėje Mociškių miške tema "Miško ekosistema" : pakartojome miško ardus, grybus, sužinojome, kuo reikšmingi miškui grybai, skruzdėlės. Radome kažką švelnaus, kažką kvepiančio, kažką raudono ir kažką panašaus į save.
Septintokai, aštuntokai, devintokai, dvyliktokai - visi pluša su praktiniais darbais, bandymais... ląstelių stebėjimai, krakmolo atpažinimas, augalų organai, transpiracijos, vandens judėjimo mediena tyrimai...
2016-09-13 Vienuoliktokai šiandien darė "selfius", mat laboratorinė pamoka - kitokia, stebėjo savo burnos gleivinės, svogūno ir elodėjos lapelio ląsteles. :) ir aš kartu :)
Aštuntokai - tokie surimtėję, darbingi, įsivertinimui šiandien gavo tortuką, kurio gabalėliuose - sakiniai, juos reikėjo užbaigti. Įsivertinimas labai brandus ir savikritiškas.
Šiandien kai kurie šeštokai nustebino ir pradžiugino savo kūrybiškumu. Neprilygstamas buvo Tomas, kuris padarė puikią medžių lapų herbariumo knygelę. Kas norite - ateikite pasižiūrėti į realų biologijos kabinetą :)
Atsimenate, sprendėme problemą "Ar sėklos yra gyvos"? štai rezultatas. Spręskite patys ...
2016-09-09 Kaip smagu, kai vaikai laukia tavo pamokų. Todėl verta pasistengti, kad jos būtų nenuobodžios, įdomios. O kai išgirsti mokinį stebint mikroskopu bakterijas ir sakant "-Kokios gražios bakterijos" , tai iš vis viršūnė.
Penktokai prisimena gyvo organizmo požymius. Šeštokai mokosi pažinti medžius ir krūmus.
Septintokai prisimena ląstelės sandarą. 3g kartoja ekologijos sąvokas. 4g tiria transpiracijos reiškinį.
Penktokai prisimena gyvo organizmo požymius. Šeštokai mokosi pažinti medžius ir krūmus.
Septintokai prisimena ląstelės sandarą. 3g kartoja ekologijos sąvokas. 4g tiria transpiracijos reiškinį.